Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Orliki grają też w wakacje!

01.08.2018
Gry zespołowe
Rekreacja

W ramach „Lata w Mieście” trwają zajęcia sportowe w dzielnicowym kompleksie boisk obok Parku przy Bażantarni. Z bezpłatnych treningów piłki nożnej skorzystało już ponad dwieście dzieci. Młodych sportowców do aktywności nie zniechęca nawet 30-stopniowy upał.

Dla grupy kilkunastu chłopców w wieku ośmiu, dzięwięciu lat gwizdek trenera rozbrzmiewa punktualnie o 10:30. Przez kolejne półtorej godziny szlifują oni swoje piłkarskie umiejętności.
Zajęcia Wakacyjnej Szkółki Piłki Nożnej zorganizowane przez Jacka Kierżka to pełen profesjonalizm. Pod jego opieką chłopcy trenują swoją szybkość, celność i koordynację, zaś pomiędzy przyswajaniem nowych trików uczą się także kontroli nad możliwościami swojego ciała. Do zadań młodych piłkarzy należało m.in. kopnięcie piłki tak, aby zatrzymała się ona dokładnie na środkowej linii boiska. Jednemu z chłopców udało się to niemal idealnie.

Mali zapaleńcy zdawali się nie zauważać upału i z ochotą wykonywali wszystkie polecenia swojego trenera, dobrze się przy tym bawiąc. Na pełny trening składa się 45 minut przeróżnych ćwiczeń oraz mecz. Wybór składu jak zwykle dostarcza chłopakom wiele emocji. - Wybierz Krecika! – Wybierz mnie! Stanę na bramce! – negocjują między sobą.

Boisko i trener. To podstawa

Ursynowski Orlik ma już 10 lat i wciąż znajduje się w świetnym stanie technicznym. Jest ono oczkiem w głowie urzędu dzielnicy. Cztery lata temu boisko do piłki nożnej o wymiarach 30 x 62 m zyskało nową nawierzchnię z trawy syntetycznej. W kompleksie Orlika znajduje się dodatkowo wielofunkcyjne boisko do koszykówki i siatkówki, budynek sanitarno-szatniowy oraz magazyn sprzętu. Cały obiekt oświetla osiem masztów. Posiada on także własną ochronę i parking. Nie brakuje tutaj niczego.

Nawet najbardziej luksusowe warunki zdałyby się na nic, gdyby na boisku zabrakło dobrego trenera, a Jacek Kierżek takim trenerem niewątpliwie jest. Jest on również animatorem całego obiektu. Podczas zajęć panuje świetna, przyjacielska atmosfera, która procentuje w jego wychowankach. Pan Jacek nie ukrywa dumy ze swoich podopiecznych.

- Na ursynowskim Orliku mam już za sobą pełen, sześcioletni cykl szkoleniowy trwający od szóstego do dwunastego roku życia zawodnika. Po przekroczeniu tego wieku młodzi piłkarze mogą już grać na pełnowymiarowym boisku któregoś z warszawskich klubów. Dobrze przygotowani, nastoletni piłkarze z Ursynowa nierzadko trafiają nawet do Legii czy Barcelony – mówi.

Bezpłatne zajęcia

Treningi w ramach ursynowskiego „Lata w Mieście” dostępne są dla wszystkich dzieci z roczników 2005-2012, również dla dziewczynek. Pomimo dużego zainteresowania zapisy wciąż są otwarte, gdyż część młodych sportowców dopiero wybiera się na wakacje, podczas gdy inni już z nich wrócili.

- Zawsze staram się znaleźć wolne miejsce w którejś ze swoich grup dla każdego chętnego dziecka – zachęca Jacek Kierżek. – Selekcję przeprowadzam niechętnie. Muszę to robić jedynie wtedy, kiedy na moje zajęcia zgłosi się więcej niż czterdzieści maluchów do jednej grupy, gdyż przy takiej ilości dzieci nie jestem w stanie zachować indywidualnego podejścia do każdego zawodnika – wyjaśnia. Takie sytuacje zdarzają się na szczęście sporadycznie.

Mające w sobie piłkarskie zacięcie dziecko najlepiej zapisać osobiście, przed treningiem. Rodzic po wypełnieniu krótkiej deklaracji od razu może wysłać przyszłego piłkarza na boisko. Zajęcia trwają do końca sierpnia, od poniedziałku do piątku, w podziale na następujące grupy:

  • 9.00-10.30 – roczniki 2011-2012
  • 10.30-12.00 – roczniki 2009-2010
  • 12.00-13.30 – roczniki 2007-2008
  • 13.30-15.00 – roczniki 2005-2006

Pytania można kierować na adres: sport@ursynow.pl

Archiwum aktualności

Kalendarz

Grudzień 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu