Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Orientuj się! Ruszyły zapisy na bieg po Lesie Kabackim

29.04.2019
Bieganie
Rekreacja

Nieważny wiek, tylko chęci! W niedzielę 19 maja w Lesie Kabackim ruszy bieg na orientację, w którym każdy ma szansę spróbować swoich sił. Organizuje go Fundacja Family Challenge dla wszystkich rodzin, które chcą ciekawie, aktywnie i kreatywnie spędzać wolny czas na łonie natury. Zapisy na bieg już trwają.

To impreza nie tylko dla biegaczy, ale też tych, którzy chcą współnie odpocząć, eksperymentować i dobrze się bawić. Start, meta i strefa rozrywkowa będą przy amfiteatrze w Parku Kultury w Powsinie. Na początku biegu każdy dostanie mapę z zaznaczonym startem i metą oraz punktami kontrolnymi. Znaleziony punkt trzeba będzie zaznaczyć na specjalnej karcie. Stopień trudności i długości tras są zaplanowane tak, aby każdy znalazł coś dla siebie.

- Mniej więcej co minutę będą wypuszczani kolejni zawodnicy, dzięki temu każdy będzie mógł wybrać swoje tempo i ruszyć własną ścieżką. Zależy nam, aby w biegu brały udział całe rodziny i aby taki sposób spędzania wolnego czasu na stałe wpisał w ich kalendarz - mówi prezes fundacji Family Challenge Paweł Fąferek.

Do wyboru będą trzy trasy:

  • Tuptuś - najkrótsza i najłatwiejsza, polecana jako spacer, zwłaszcza rodzinom z małymi dziećmi i osobom niepełnosprawnym. Jej długość to około 2-2,5 km. Do odnalezienia będzie ok. 10 punktów kontrolnych znajdujących się w bardzo łatwych do odnalezienia miejscach, zwykle blisko ścieżek.
  • Włóczykij - to trasa zwłaszcza dla tych, którzy mają już opanowane podstawowe umiejętności posługiwania się mapą. Na dystansie około 3-5 km do odnalezienia będzie ok. 20 punktów kontrolnych, większość z nich w miejscach łatwo dostępnych, choć kilka może znajdować się poza ścieżkami.
  • Pędziwiatr - najdłuższa i najtrudniejsza trasa dla aktywnych i lubiących wyzwania, liczy około 4-6 km. Do odnalezienia będzie około 30 punktów kontrolnych. Część z nich w miejscach trudniej dostępnych lub wymagających lepszej orientacji w terenie.

Aby wziąć udział w biegu na orientację należy się zapisać. Można to zrobić na dwa sposoby: wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.familychallenge.pl/warszawa/ i wnieść opłatę startową, która w zależności od wieku uczestnika wynosi od 5 do 20 złotych. Można zapisać się również w dniu imprezy, bezpośrednio przed startem, ale wówczas opłata startowa jest wyższa o 5 złotych (poza dziećmi do lat 3). Bezpłatna dla wszystkich będzie strefa rozrywkowa. Organizatorzy szykują różne atrakcje, m.in. zabawy drużynowe, pokazy, zabawy z chustą animacyjną, warsztaty plastyczne i rękodzieła oraz malowanie twarzy.

Impreza Fundacji Family Challenge odbędzie się 19 maja w Parku Kultury w Powsinie przy ul. Maślaków 1, obok amfiteatru. O godz. 10:00 ruszy strefa rozrywkowa i rozpocznie się rejestracja uczestników biegu na orientację, Pierwsi z nich wyruszą w trasę o 11:00. Impreza ma trwać do 15:00.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Kwiecień 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu