Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Oliwia Arciszewska z brązem OOM

12.05.2017
Sporty walki

Tuż po weekendzie majowym młodzi szermierze z całego kraju brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Są to zawody do lat 17, które mają na celu wyłonić Mistrzów Polski w tej kategorii wiekowej. 

We florecie kobiet ogromny sukces odniosła zawodniczka klubu d’Artagnan Ursynów, Oliwia Arciszewska, która wywalczyła brązowy medal!

W turnieju udział wzięły 42 najlepsze zawodniczki z rankingu Polskiego Związku Szermierczego. Ursynowski klub, poza Oliwią, reprezentowały również Natalia Gondek, Sandra Kluszczyńska oraz Alicja Rogóż

Wszystkie cztery udanie przeszły eliminacje grupowe. Pech chciał, ze dwie z nich – Oliwia i Sandra – trafiły na siebie już w pierwszej walce pucharowej. Dziewczęta świetnie się znają – już 6 rok uczą się w tych samych klasach sportowych – najpierw w Szkole Podstawowej nr 340, teraz w Gimnazjum 95. 

Dziewczyny stoczyły ze sobą setki walk na treningach, także żaden wynik nie powinien dziwić. Początkowo walkę prowadziła Sandra, następnie kilka trafień z rzędu zadała Oliwia. Ostatecznie końcówkę lepiej rozegrała Oliwia i to ona zakwalifikowała się do najlepszej 16 zawodów. 

Do tej samej fazy zakwalifikowała się również Natalia Gondek, która pewnie pokonała swoją rywalkę. Niewiele brakowało, aby w 1/8 finału znalazła się Alicja Rogóż, która przegrała swoją walkę 9:11.

W walkach o ćwierćfinał zarówno Oliwia jak i Natalia trafiły na bardzo wymagające rywalki, które w tym roku reprezentowały Polskę na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata. 

 
Natalia po bardzo zaciętej pierwszej rundzie, która skończyła się wynikiem 5:5 w drugiej części nie znalazła skutecznego sposobu na rywalkę i ostatecznie uległa jej 8:15. 
 
Oliwia natomiast, w walce z drugą na krajowej liście rankingowej Dominiką Wasilczuk, dostarczyła nam niesamowitych emocji. Początkowo wysoko prowadziła walkę, z czasem jednak przeciwniczka zaczęła ją doganiać, aby w samej końcówce wyrównać na 14:14. 
 
W wojnie nerwów lepsza okazała się Oliwka i awansowała tym samym do najlepszej ósemki zawodów. 
W walce o medal Oliwia miała okazję pomścić koleżankę klubową, trafiła ona bowiem na Weronikę Wisoky, która rundę wcześniej wyeliminowała Natalię Gondek. 
 
Początek walki był w wykonaniu Oliwii nieprawdopodobny. Trafiała ona rywalkę niemal z każdej pozycji, zarówno w obronie jak i ataku była bardzo skuteczna. Wszystko szło dobrze do stanu 13:5 dla naszej zawodniczki. 
 
Później coś się zacięło – to przeciwniczka przejęła inicjatywę i rozpoczęła swoją niesamowitą serię. Zadała 8 kolejnych trafień z rzędu i wyszła na prowadzenie 14:13. Wtedy to Oliwia, która przyzwyczaiła nas do pasjonujących końcówek, odblokowała się i w pięknym stylu zadała jedno, a później drugie trafienie, które zakończyło tę walkę. 
 
Tym zwycięstwem Oliwka zapewniła sobie pierwszy w swojej karierze medal Mistrzostw Polski.
 
W walce półfinałowej Oliwia trafiła na wrocławiankę, Magdalenę Ławską. Tym razem jednak od początku to rywalka osiągnęła przewagę. Później Oliwia próbowała zniwelować straty, jednak tym razem nie udało się wygrać. 
 
Ostatecznie Oliwia ukończyła zawody na 3 miejscu, co jest naprawdę ogromnym sukcesem naszej młodej zawodniczki. 
Wielkie brawa!

Wyniki zawodniczek klubu d’Artagnan Ursynów:
3. Oliwia Arciszewska
13. Natalia Gondek
27. Sandra Kluszczyńska
31. Alicja Rogóż

Autorzy: ekipa d'Artagnan Ursynów
Oliwia to pierwsza szermierka z lewej strony na zdjęciu tytułowym


Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu