Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Olimpijczycy stawiają na Ursynów. Targi sportowe już w sobotę

04.09.2018
Pozostałe

„Rusz się! Na Ursynowie” to okazja do spotkania z prawdziwymi mistrzami sportu. Już w najbliższą sobotę podczas „Targów Klubów Sportowych”, zobaczymy się na Dereniowej z pomysłodawcą imprezy – Tomaszem Majewskim i innymi medalistami olimpijskimi.

Warszawa jest miastem „z największą nadwagą” w Polsce, cierpi na nią blisko 35% mieszkańców. Ale jak mówi Marek Traczyk – organizator targów i prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej – Ursynów daje stolicy dobry przykład promując sport.

W naszej dzielnicy, środki przeznaczane na dotację klubów sportowych są najwyższe w Warszawie, każda szkoła ma boisko sportowe, a Arena Ursynów przyciąga sportowe wydarzenia z całej Polski. Kolejnym krokiem w stronę promocji zdrowego trybu życia, mają być właśnie targi „Rusz się! Na Ursynowie”.

Pomysł na medal

Idea zorganizowania imprezy zrodziła się w kwietniu podczas posiedzenia Komisji Edukacji i Sportu. - Podczas posiedzenia, kluby sportowe prezentowały swoje osiągniecia, ale też zgłaszały różne pomysły, które należałoby zrealizować, aby uatrakcyjnić ofertę sportową dzielnicy, bo Ursynów sportem żyje  – mówiła radna Sylwia Krajewska podczas konferencji promującej wydarzenie.

Pomysł zorganizowania targów, który zgłosił złoty medalista olimpijski – Tomasz Majewski, spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem, zarówno klubów sportowych, jak i mieszkańców.

- Chcemy przybliżyć mieszkańcom, a w szczególności dzieciom i młodzieży, bogatą ofertę ursynowskich klubów sportowych. Początek roku szkolnego to doskonały moment żeby zapisać się na zajęcia i aktywnie spędzać czas po szkole. Oczywiście nie zabraknie też oferty dla dorosłych, w tym seniorów - podczas ursynowskich targów sportowych każdy znajdzie coś dla siebie - mówi Antoni Pomianowski, wiceburmistrz dzielnicy.

O pomyśle z dużym entuzjazmem wypowiada się też dyrektor najlepszej na Ursynowie, a drugiej w Warszawie, szkoły podstawowej o profilu sportowym.

Nie wyobrażam sobie działania klas sportowych bez współpracy z klubami, aby poziom był wysoki, ta współpraca musi być – mówi Mariusz Karczewski, dyrektor SP 303. - Bardzo się cieszę z inicjatywy targów, bo to przyciągnie nam nowych uzdolnionych uczniów. Nie tylko kluby skorzystają, ale myślę, że szkoły, które poprowadzą klasy sportowe także – dodaje.

Wachlarz możliwości

Głównym celem imprezy jest popularyzacja sportu i promowanie zdrowego stylu życia i odżywiania, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Podczas targów ta misja będzie realizowana na wiele sposobów. Oprócz prezentacji ofert ursynowskich klubów sportowych, odbędą się zajęcia dedykowane dzieciom i rodzinom: konkursy sportowe i warsztaty kulinarne promujące zdrowe odżywianie oraz otwarte mini igrzyska lekkoatletyczne im. Ireny Szewińskiej.

Chętni będą mogli wziąć udział w wykładach na temat zdrowego odżywiania, profilaktyki zdrowia, przeciwdziałania otyłości oraz obejrzeć pokazy free style football, tańca czy tai-chi. Nie zabraknie także aktywności dedykowanych seniorom – nauki brydża i jogi dla każdego.

Gwoździem programu będzie sportowa prognoza pogody z Jarosławem Kretem oraz z spotkania z utytułowanymi sportowcami, medalistami mistrzostw olimpijskich, świata i Europy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się:

  • Tomasz Majewski – złoty medalista w pchnięciu kulą z IO w Pekinie i w Londynie, ambasador wydarzenia
  • Urszula Kielan – mieszkanka Ursynowa, srebrna medalistka w skoku w zwyż z IO w Moskwie
  • Genowefa Patla -  mieszkanka Ursynowa, mistrzyni Europy, lekkoatletka, oszczepniczka, olimpijka z Barcelony
  • Jerzy Pietrzyk – mieszkaniec Ursynowa, srebrny medalista w sztafecie 4 x 400 m z IO w Montrealu
  • Lesław Ćmikiewicz – złoty medalista w piłce nożnej z IO w Monachium

Targi odbędą się  8 września w Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji - ZOS „Hawajska” przy ul. Dereniowej 48 w godz. 10:00 – 18:00. Wejście jest bezpłatne. Kluby, które chciałyby jeszcze wziąć udział w targach, mogą zgłaszać się pod nr telefonu: 500 174 453.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
Events of the day 3 lipiec 2019 (środa)
Events of the day 4 lipiec 2019 (czwartek)
Events of the day 5 lipiec 2019 (piątek)
Events of the day 6 lipiec 2019 (sobota)
Events of the day 7 lipiec 2019 (niedziela)
8
9
Events of the day 10 lipiec 2019 (środa)
Events of the day 11 lipiec 2019 (czwartek)
12
Events of the day 13 lipiec 2019 (sobota)
Events of the day 14 lipiec 2019 (niedziela)
15
16
Events of the day 17 lipiec 2019 (środa)
18
19
Events of the day 20 lipiec 2019 (sobota)
21
22
23
Events of the day 24 lipiec 2019 (środa)
25
26
Events of the day 27 lipiec 2019 (sobota)
28
29
30
Events of the day 31 lipiec 2019 (środa)

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu