Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

17.07.2017
Pozostałe

W piątek 14 lipca w Karolinie pod Warszawą odbyło się oficjalne otwarcie Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. Wśród oficjeli nie zabrakło przedstawicieli Ursynowa, którzy są współgospodarzem imprezy. 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to najważniejsze zawody sportowe dla przedstawicieli sportów olimpijskich będących w wieku 15-16 lat. Finały poprzedzają eliminacje i tylko najlepsi z najlepszych dostają na najwyższy szczebel rozgrywek. 

Co roku inne województwo bierze na swe barki trud organizacji zawodów w dwudziestu siedmiu dyscyplinach. W tym roku zaszczyt organizacji olimpiady przypadł Mazowszu. 

Ursynów będzie miejscem rozgrywania aż dwóch dyscyplin. We wtorek rano na obiektach Gimnazjum nr 92 rozpoczną się trzydniowe zmagania w siatkówce plażowej. Zaś w najbliższą niedzielę, na torze na Kazurówce który służył wczoraj zakończonym Mistrzostwo Polski w Kolarstwie Górskim, odbędą się zawody MTB. 

Uroczystości rozpoczął przemarsz sportowców ze wszystkich województw. Nie zabrakło hymnu narodowego i olimpijskiego, wciągania flag na maszt, zapalenia znicza, ślubowania i występu artystycznego. 

Głos zabrali między innymi Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jan Widera oraz Prezes Zarządu Fundacji LOTTO Milion Marzeń Łukasz Stajuda, który w imieniu fundacji przekazał Unii Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza kwotę 270 000 złotych na zakup sprzętu dla młodych sportowców. 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Dzielnicy Ursynów – Wiceburmistrz Rafał Miastowski oraz Naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji Zenon Dagiel

W Finałach OOM weźmie udział ponad cztery tysiące dwustu młodych sportowców z całego kraju. Rozgrywki są prowadzone na terenie całego Mazowsza. Cieszy, że Ursynów ma możliwość współorganizacji tak dużego przedsięwzięcia i przeprowadzenia rozgrywek w aż dwóch dyscyplinach. 

Zapraszamy na Koncertową i na Kazurówkę i zachęcamy do zagrzewania do boju naszych nadziei olimpijskich.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu