Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Od piątku w Arenie 9. Puchar "Warsa i Sawy

15.05.2019
Pozostałe

Już po raz dziewiąty w Arenie Ursynów wystartuje Międzynarodowy  Puchar „Warsa i Sawy” w Akrobatyce Sportowej. Turniej rozpocznie się już w najbliższy piątek 17 maja i potrwa do niedzieli 19 maja. Zobaczymy pokazy reprezentantów aż 7 krajów.

Akrobatyka wraca na Ursynów! Od piątku do niedzieli rozegrane zostaną zawody w czterech kategoriach wiekowych (11-16 lat, 12-18 lat, juniorskiej i seniorskiej) w następujących konkurencjach akrobatyki sportowej: dwójkach kobiet, trójkach kobiet, dwójkach mężczyzn, czwórkach mężczyzn i dwójkach mieszanych. W turnieju wystartuje blisko 200 zawodniczek i zawodników z siedmiu państw: Białorusi, Francji, Izraela, Mołdawii, Rosji, Ukrainy i Polski.

Tegoroczny Puchar W&S odbywa się pod auspicjami FIG - Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej i pod Patronatem Sportowym Polskiego Związku Gimnastycznego. Honorowy Patronat nad 9. Pucharem W&S sprawuje Polski Komitet Olimpijski, obchodzący w tym roku stulecie swego istnienia. Patronat nad zawodami objął także Prezydent m. st. Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Przez trzy dni będzie można oglądać w Arenie Ursynów akrobatykę na światowym poziomie. - Zespoły wykonują układ statyczny, w którym dominują elementy siłowe, wytrzymałościowe np. podnoszenia, wagi, trzymania, stójki, piramidy; układ dynamiczny, w którym ćwiczenie jest oparte na ruchu np. skoki, salta, śruby, itp. oraz układ mieszany. Wszystko musi zachować rytm, zgranie, harmonię ruchów, synchronizację i zgodność z muzyką - mówi Jan Wieteska z Warszawsko-Mazowieckiego Związku Sportów Gimnastycznych.

Akrobatyka to wielobarwność, rewia sportowych strojów, uroda, siła i odwaga, a także wielkie zaufanie do partnera. To taki sportowy cyrk, w którym niezwykle ważne jest wspólne zgranie.

Dzień przed zawodami międzynarodowymi organizatorzy zapraszają dzieci do udziału w treningu "Pierwszy krok gimnastyczny". Trening odbędzie się w czwartek, 16 maja o godzinie 12.00, w Arenie Ursynów. Potrzebny będzie strój gimnastyczny oraz obecność rodziców.

Uroczyste otwarcie turnieju "Warsa i Sawy" nastąpi w piątek  16 maja o godzinie 15.00.  Tuż po ceremonii rozpoczną się występy zawodników klasy mistrzowskiej.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu