Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Nowy, sportowy zakątek na Ursynowie

14.08.2018
Rekreacja

Do znanej już na Ursynowie Ściany Południowej w liceum im. L. Kossutha, niedawno dołączyła nowa, plenerowa ścianka wspinaczkowa. Przy okazji powstał cichy zakątek, który zachęca do wypoczynku i uprawiania sportu. Wielbiciele bulderingu będą zadowoleni.

Ukryta jest na tyłach basenu „Aqua Relaks” przy ul. Pod Strzechą 3 na Kabatach. Ławo można ją przeoczyć, bo znajduje się na końcu ścieżki prowadzącej na zaplecze obiektu. To pierwsza, bezpłatna ścianka do wspinaczki bez asekuracji linowej na Ursynowie. Jej rzeźba naśladuje naturalną skałę. Wyposażono ją w wielobarwne chwyty wspinaczkowe i gniazda do mocowania własnych chwytów. Nawierzchnię wykonano z bezpiecznej, amortyzującego upadek materiału. Na ściance mogą ćwiczyć samodzielnie osoby dorosłe, a pod opieką rodziców dzieci i młodzież w wieku od 3 do 18 lat.

Na projekt ścianki zgłoszony do budżetu obywatelskiego na 2017 rok zagłosowało ponad 2 tys. osób. Pomysł znalazł się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych inicjatyw w całej dzielnicy, co tylko potwierdza, że miłośników bulderingu jest u nas dużo.

Przy okazji budowy ścianki zadbano też o jej otoczenie. Pojawiły się cztery tablice do rysowania, kosze na śmieci oraz ławki. Powstał nowy chodnik, ogrodzono istniejącą rurę zjeżdżalni wodnej, nasadzono 22 szt. krzewów i posiano trawę.

Jak infomuje Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji, na którego terenie stoi ścianka wspinaczkowa, jest ona dostępna w okresie letnim codziennie od 8:00 do 22:00.

Podobna ścianka do bulderingu, również w ramach Budżetu Partycypacyjnego, ma stanąć w Parku im. Romana Kozłowskiego, czyli przy Kopie Cwila. Od kilku lat w liceum im. L. Kossutha działa natomiast Ściana Południowa - jedna z najciekawszych ścianek wspinaczkowych w stolicy.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Czerwiec 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu