Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa dla każdego

Nordic Walking na Kabatach. Ćwicz z dzielnicą!

11
07
Bieganie
Rekreacja

Grupa około dwudziestu osób uczestniczyła w profesjonalnym treningu nordic walking na Kabatach. Dzielnica Ursynów od lat organizuje zajęcia tej coraz bardziej popularnej - szczególnie wśród seniorów - formy rekreacji. To właśnie z myślą o seniorach utworzona została dodatkowa grupa nordic walking.

Kojarzony głównie jako "marsz z kijkami" nordic walking wywodzi się w prostej linii od narciarstwa biegowego. Wymyślony został jeszcze przed wojną w Finlandii jako forma treningu dla narciarzy, ale dopiero pod koniec ubiegłego wieku aktywność ta zaczęła być modna w innych krajach Europy.

Za coraz większą popularnością nordic walking przemawiają suche fakty. Sezon na tego typu ćwiczenia trwa cały rok, zaś prawidłowo wykonywane ruchy angażują aż 90% naszych mięśni. Co za tym idzie, ogólna poprawa kondycji fizycznej jest szybko zauważalna. Osoby dopiero zaczynające swoją przygodę ze sportem mają więc motywację, by nie odpuszczać kolejnych treningów.

Nordic Walking w praktyce

Zajęcia prowadzone w ramach Ursynowskiego Nordic Walking podzielone są na kilka grup, które liczą maksymalnie 20 osób. Aby wziąć udział w treningu należy się wcześniej zapisać. Nie trzeba natomiast przynosić ze sobą własnych kijków. Urząd dzielnicy zapewnia uczestnikom możliwość ich wypożyczenia.

Każda z grup znajduje się pod opieką doświadczonego instruktora, takiego jak Marta Radomska. Do swoich podopiecznych zwraca się ona po imieniu, a podczas treningu znajduje czas na indywidualne porady czy skorygowanie postawy ćwiczącego. Panie, które przyszły w środę maszerować po Kabatach, nie szczędzą ciepłych słów pod adresem swojego instruktora.

- Zajęcia u pani Marty to czysta przyjemność połączona z korzyścią dla zdrowia - zachwala jedna z uczestniczek.

Marta Radomska współpracuje z urzędem dzielnicy już od kilku lat i jest dobrze znana ursynowskim fanom nordic walking. - Sport ten polecany jest nie tylko jako istotna dla zdrowia forma aktywności fizycznej - mówi instruktor. - Nordic walking sprawdza się również jako ćwiczenia służące rehabilitacji, trening uzupełniający lub po prostu forma rekreacji na świeżym powietrzu

Zajęcia trwają około półtorej godziny. Składają się nie: rozgrzewka, marsz przez Kabaty, dwa przystanki na ćwiczenia z kijkami oraz końcowe ćwiczenia rozciągająco-rozluźniające.

Harmonogram treningów

Urząd dzielnicy zaprasza do wspólnego maszerowania niemal przez cały rok, od 20 stycznia do 16 grudnia. Do wyboru są grupy:

  • grupa intensywna - soboty o godz. 12:00 (lipiec i sierpień - 4 sierpnia zawody odwołane), od września zajęcia o tej samej porze, ale także w niedziele
  • grupa dla seniorów, trenująca we środy w godz. 11:00-12:30

Miejsce zbiórki to polana obok pętli autobusowej przy Tesco. Instruktorzy mają prawo odwołać zajęcia np. z powodu wyjątkowo niekorzystnej pogody, toteż pozostają w kontakcie ze swoimi podopiecznymi.

Szczegóły dotyczące zapisów znajdziesz tutaj

Archiwum aktualności

Kalendarz

Październik 2018

po wt śr cz pt so nd
1
2
Events of the day 3 Październik 2018 (środa)
4
5
Events of the day 6 Październik 2018 (sobota)
Events of the day 7 Październik 2018 (niedziela)
8
9
Events of the day 10 Październik 2018 (środa)
Events of the day 11 Październik 2018 (czwartek)
12
Events of the day 13 Październik 2018 (sobota)
Events of the day 14 Październik 2018 (niedziela)
15
16
Events of the day 17 Październik 2018 (środa)
18
19
Events of the day 20 Październik 2018 (sobota)
Events of the day 21 Październik 2018 (niedziela)
22
23
Events of the day 24 Październik 2018 (środa)
25
26
Events of the day 27 Październik 2018 (sobota)
Events of the day 28 Październik 2018 (niedziela)
29
30
Events of the day 31 Październik 2018 (środa)

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu