Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Nordic Walking dla każdego! Darmowe zajęcia na Kabatach

24.02.2019
Bieganie
Rekreacja

Sezon ursynowskiego nordic walking w rozkwicie! Wiosna budzi się nieśmiało, a mieszkańcy dzielnicy chętnie dotrzymują jej kroku - dosłownie i w przenośni. Wystarczą dwa kijki i odrobina motywacji, reszta to czysty sport i świetna zabawa. Ursynowianie relaksują się aktywnie, nawiązują nowe znajomości i zapraszają kolejnych amatorów leśnych przebieżek.

"Ursynowski Nordic Walking 2019" - cykl darmowych zajęć organizowanych przez dzielnicę - trwa w najlepsze. Spacery z kijkami po Lesie Kabackim to świetna okazja do odrobiny ruchu i towarzyskich spotkań. Bawią się wszyscy: młodsi, starsi, single i pary. Doświadczeni oraz kompletni amatorzy.

- Tu są grupy dla każdego. Spotykam bardzo sympatyczne osoby, naładowane pozytywną energią. Przede wszystkim jednak utrzymuję fenomenalną kondycję. Staram się przychodzić dwa razy w tygodniu - mówi Edyta.

Różnorodność grup

Zajęcia dedykowane seniorom odbywają się w środy, pozostałe treningi w soboty i niedziele. Weekendowe spotkania są podzielone ze względu na stopień zaawansowania uczestniczących. Marsze ścieżkami Lasu Kabackiego prowadzą wykwalifikowane trenerki.

Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Warto, za chwilę zaczyna się wiosna, w lesie jest cudownie, ptaki śpiewają, słońce ogrzewa twarze - to jest idealny moment, żeby zacząć - zachęca Marta Radomska, trenerka nordic walking, która prowadzi ursynowskie przebieżki.

Wszystkie zajęcia zaczynają się od rozgrzewki. Później półtoragodzinny spacer leśnymi szlakami, który przeplatany jest przystankami na ćwiczenia i zabawy zręcznościowe. Każdy porusza się swoim tempem, dzięki czemu nie ma presji i poganiania. Ursynowskie wypady nordic walking są zorganizowane tak, aby nawet absolutny "świeżak" nie czuł się zagubiony. 

Jak dołączyć do wspólnych spacerów?

Zapisy do grup odbywają się pod tym numerem telefonu: 793 111 008. Zgłoszenia można też wysyłać na adres mailowy: radom.marta@gmail.comPrzed rozpoczęciem treningów warto zapoznać się z regulaminem, który można znaleźć tutaj. Formularz zgłoszeniowy, który należy dołączyć do wiadomości mailowej jest tutaj.

Wszystkie zajęcia zaczynają się od zbiórki przy pętli autobusowej obok Tesco na Kabatach. Ursynowskie spotkania z nordic walking potrwają aż do 15 grudnia. Organizatorem cyklu jest urząd dzielnicy Ursynów. Więcej o zapisach i harmonogramie tutaj.

VIDEO: Nordic Walking na Kabatach

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu