Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

No i się zaczęło

14.07.2017
Pozostałe

Za nami pierwszy dzień Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim. Dziś z Kazurówką zmierzyli się kolarze najstarsi i najmłodsi. Rozegrano też bardzo widowiskowe wyścigi sztafetowe. Dopisało wszystko – trasa, organizacja, poziom sportowy oraz nasi zawodnicy z Warszawskiego Klubu Kolarskego.

Szalona idea by w Warszawie zorganizować najważniejszą krajową imprezę roku w kolarstwie górskim stała się rzeczywistością. Co więcej, pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Zawodnicy, kibice i oficjele nie mogli się nachwalić.

Najlepiej świadczą o tym słowa Wiceprezesa Polskiego Związku Kolarskiego Piotra Kosmali, który zapowiedział, że związek dołoży wszelkich starań, by za dwa lata Grzegorz Wajs, główny organizator mistrzostw, przeprowadził na Kazurówce... Mistrzostwa Europy!

Startujący zgodnie ocenili trasę jako wymagającą. Spełniony został więc najważniejszy warunek dobrych zawodów w tej dyscyplinie. Było trudno, ciekawe, ale i bezpiecznie.

A przygotowanie trasy nie było łatwą sprawą. O tym, że jest ona gotowa pisaliśmy w poniedziałek, ale wczoraj przyszła ulewa, która zmoczyła górkę i pozrywały taśmy. Na wysokości zadania stanęli Grzegorz Wajs oraz ekipa BikePara Kazoora.

- To co było wczoraj to był "sajgon". Dzisiaj pogoda się udało i trasę nam przesuszyło, ale wczoraj wiatr zerwał ponad dziewięćdziesiąt procent taśm. Wszystko już było ułożone pod linijkę. Musieliśmy wszystko zrobić od nowa. – żalił się na konferencji prasowej Grzegorz Wajs.

BikePark Kazoora zajęła się ratowaniem nawierzchni trasy. Wyszło im to znakomicie i dziś nie było śladu po wczorajszych zawirowaniach.

Kolejne wyzwanie przez ekipą z BikePark jutro, bo prognozy pogody zapowiadają deszcze a zawodników, zwłaszcza w Amatorskich Mistrzostwach Polski, ma być wyjątkowo dużo. Trzymamy więć kciuki za profesjonalistów BP Kazoora!

Nas, miłośników ursynowskiego sportu, najbardziej cieszy zwycięstwo duetu Matyldy Szczecińskiej i Dominika Góraka z Warszawskiego Klubu Kolarskiego, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski Młodzieżowych Sztafet Mieszanych (Junior Młodszy/Juniorka Młodsza).

- Trasa była bardzo trudno mimo, że była skrócona. Bardzo trudne były strome podjazdy, zjazdy też, gdy byłem już "na zmęczniu". Ale jechało mi się bardzo dobrze, spróbowałem nawet atakować prowadzącego. Potem trzymałem do niego dystans. Na szczęście miałem mocną partnerkę i udało nam się dojechać na pierwszym miejscu. - bardzo dojrzale stwierdził młody zawodnik.

W wyścigu sztafet pierwszy startujący schodził z trasy po jednym okrążeniu. Wtedy ruszał partner. Gdy on ukończył pętlę, pierwszy zawodnik jechał ponowanie okrążenie. Drugie kółko drugiego zawodnika kończyło bieg.

W dwójce z WKK o sile decydowała Matylda Szczecińska. Dominik, jak wspomniał, robił wszystko, aby jak najmniej tracić do prwoadzącego na jego zmianach zawodnika z Małopolski. Matylda zaś doganiała przeciwniczkę i wypracowywała przewagę.

Matylda Szczecińska trafiła do WKK nieco przypadkiem. Nasi kolarze co roku wyjeżdzają na Mistrzostwa Europy. Rok temu brakowało im zawodniczki w kategorii juniora młodszego więc zaprosili kolarkę z Wrocławia. Jej i jej trenerowi tak spodobał się styl pracy WKK, że postanowili zmienić barwy.

- Matylda mieszka i trenuje we Wrocławiu, ale my koordynujemy proces szkolenia. - tłumaczył nam Prezes WKK Błażej Maresz. - Gdy do nas trafiła była trzecia, piąta w Polsce. Teraz jest główną faworytką do wygrania Mistrzostw Polski w swojej kategorii.

O sukcesie transferu Matyldy świadczą też jej słowa wypowiedziane na konferencji w których dziękowała koleżankom i kolegom za pomoc w poznaniu Kazurówki i "rozpracowaniu" trasy.

Sztafetowe Mistrzostwa Polski MTB XCR (dorosłych) wygrała drużyna Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team w składzie Marcel Bogusławski, Piotr Kryński, Katarzyna Solus-Miśkowicz i Marek Konwa.

Pełne wyniki, w tym indywidualne, zostaną niebawem zamieszczone na stronie mistrzostw.

Jutro kolejny dzień rywalizacji. Zachęcamy do przyjścia pod Kazurówkę, mimo niekorzystnych prognoz pogody.

Na kibiców czeka strefa gastronomiczna oraz przede wszystkich gro sportowych wrażeń. By podziwiać rywalizację nie trzeba się wspinać na górkę. Wystarczy przyjść w pobliże bramy startowej. Znajduje się tam telebim na którym można oglądać dzięki kamerom rozstawionym na całej trasie.

Zapraszamy!

15 LIPCA 2017 (Sobota) – MISTRZOSTWA POLSKI AMATORÓW MTB XC

8:00 – 10:00 – rejestracja w Biurze Zawodów

10:30 – Mistrzostwa Polski Amatorów MTB XC

Mężczyźni: rocznik 1999-2002, rocznik 1988-1998, rocznik 1978-1987, rocznik 1968-1977, rocznik 1967 i starsi

Kobiety Open (rocznik 1999 i starsze)

12:00 – dekoracja

15 LIPCA 2017 (Sobota) – II dzień MISTRZOSTW POLSKI XCO 2017

11:30 – 13:00 – rejestracja w Biurze Zawodów

13:30 – odprawa techniczna

14:30 – start wyścigu Juniorów Młodszych o Puchar Prezesa PZKol
16:30 – start wyścigu Juniorek Młodszych o Puchar Prezesa PZKol

18:00 – dekoracja kategorii Junior Młodszy i Juniorka Młodsza
18:30 – konferencja prasowa

Zapis konferencji prasowej na naszym fanpage na facebooku!

Mistrzostwa Polski MTB XC 2017 są organizowane przez firmę Poland Bike przy współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy, Biurem Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy, Urzędem Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, Polskim Związkiem Kolarskim, Warszawskim Klubem Kolarskim oraz Fundacją Sport.


Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu