Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa

Niespodzianka podczas Halowych Mistrzostw Ursynowa. Złoto dla SLO nr 4, brąz dla faworyta

14.02.2019
Sport szkolny

Zorganizowane w LXIII Liceum Ogólnokształcącym im. Lajosa Kossutha zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Wielokrotni zwycięzcy – żeński skład LO Przymierza Rodzin – nie obronili tym razem tytułu mistrza dzielnicy. Nie zawiedli natomiast chłopcy z klasy sportowej liceum z Szolca-Rogozińskiego.

Do turnieju przewidzianego dla uczniów szkół licealnych zgłosiło się łącznie 11 drużyn, 8 męskich i 3 żeńskie. Rozegrano 19, niekiedy bardzo zaciętych spotkań. W szranki stanęły dziewczęta z SLO nr 4, Przymierza Rodzin i Kossutha oraz dodatkowo chłopcy z LXX LO, CLXIII LO, Szkoły Amerykańskiej, 40 NLO i 61 NLO.

W rywalizacji dziewcząt doszło do sporej niespodzianki. Niezwykle ambitne zawodniczki SLO nr 4 w pierwszym meczu zdecydowanie pokonały drużynę LXIII LO 4:0. W drugim spotkaniu - z Przymierzem Rodzin - osiągnęły remis, co w rezultacie dało im pierwsze miejsce. W walce o srebro zespół z Kossutha pokonał z kolei Przymierze 2:1 Brąz przypadł zatem drużynie, która w ostatnich latach dominowała w turnieju.

Drugie miejsce przypadło Kossuthowi również w kategorii chłopców. W widowiskowym i wyrównanym meczu zespół z Hirszfelda nie dał ostatecznie rady chłopakom z klasy sportowej CLXIII LO im. Księżnej Izabeli Czartoryskiej. Uczniowie z tej szkoły notują coraz więcej zwycięstw na lokalnej arenie. W grudniu zajęli oni drugą lokatę w koszykarskim finale Warszawskiej Olimpiady Młodzieży na poziomie dzielnicy.

Natomiast w walce o III miejsce drużyna LXX LO pokonała 40 NLO ze Stryjeńskich 7:2.

- W turnieju wzięły udział drużyny ze wszystkich, publicznych i niepublicznych ursynowskich liceów. To duży sukces i cieszę się, że ratusz był w stanie wesprzeć finansowo organizację tych zawodów – mówi Ewa Garstecka z Wydziału Sportu i Rekreacji.

Zawodnicy zostali nagrodzeni przez organizatora medalami i dyplomami, zaś najlepsze drużyny otrzymały od trenera Jacka Kalaty dodatkowo puchary oraz piłki.