Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Narodowy Dzień Badmintona

06.09.2016
Pozostałe

Już w sobotę 10 września 2016 roku Stadion Narodowy zamieni się w światowe centrum badmintona. Na płycie stadionu zainstalowanych zostanie ponad 50 profesjonalnych kortów do badmintona, na których od 10:00 do 22:00 wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć w niezliczonej liczbie atrakcji. Wszystko to w ramach Narodowego Dnia Badmintona, który organizowany jest przez Fundację Polskiego Związku Badmintona.

Przestrzeń stadionu zostanie podzielona na 5 stref:
„strefa dzieci” z pawilonem Ministerstwa Sportu i Turystyki, w której wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w badmintonowych konkurencjach z atrakcyjnymi nagrodami i pucharami dla najlepszych,
„strefa VIP” czyli korty na których wszyscy odważni dostaną możliwość rozegrać mini mecze ze znanymi aktorami, dziennikarzami czy politykami,
„strefa sport” miejsce turniejów amatorów i różnych grup zawodowych oraz mini turnieje międzypokoleniowe,
„strefa Yonex” ze stanowiskiem tego znanego producenta sprzętu sportowego, przy którym będzie można spełnić marzenia miłośników badmintona – rozegranie seta z największymi światowymi i polskimi gwiazdami tej dyscypliny,
„strefa komercyjna” - w strefie tej każdy chętny będzie mógł odpłatnie wynająć kort wraz z pełną obsługą. 

Centralnym miejscem imprezy będzie zainstalowany na prawdziwej scenie kort główny, na którym w świetle reflektorów będzie można podziwiać w akcji najlepszych na świecie badmintonistów i kibicować polskim zawodnikom walczącym o Puchar Polski. 

Znani dziennikarze sportowi, dzięki reporterom z mobilnymi kamerami z których przekaz na żywo popłynie prosto na stadionowe telebimy, będą prowadzić relację z rywalizacji we wszystkich strefach imprezy. 

Animatorami poszczególnych obszarów będą najlepsi polscy trenerzy i instruktorzy badmintona, a Puchar Polski i mecze gwiazd transmitować będzie Telewizja Polska w kanale TVP Sport HD. 

Organizatorzy zaplanowali aukcje koszulek i sprzętu olimpijskiego, z których dochód zostanie przekazany na rzecz Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju.

Kort centralny będzie również miejscem wywiadów, pokazów oraz oczywiście uroczystych ceremonii wręczania nagród dla najlepszych uczestników Narodowego Dnia Badmintona. 

A wszystko to przy wspaniałej oprawie, dzięki czemu każdy uczestnik imprezy poczuje się jak prawdziwy mistrz!

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu