Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Na podwórku w SP 343 jak za dawnych lat!

30.09.2018
Pozostałe

Gra w kapsle, kometkę, plenerowe kręgle czy mecze piłki nożnej. Tak wyglądał pierwszy na Ursynowie Festiwal Gier Podwórkowych. Ma odciągnąć dzieci od ekranów smartfonów, a rodzicom przypomnieć zabawy ich dzieciństwa.

W sobotę boiska Szkoły Podstawowej nr 343 przy Kopcińskiego zapełniły się wielbicielami rozrywek na świeżym powietrzu. Obok festynu zorganizowanego przez społeczność szkolną z okazji 25-lecia podstawówki, odbył się I Festiwal Gier Podwórkowych.

- Ursynów jest coraz starszy, więc nostalgia za latami młodości staje się coraz większa. Chciałbym abyśmy promowali gry podwórkowe, bo trzeba odciągać dzieci od ekranów komputerów i smartfonów, i zachęcać je do zabawy na świeżym powietrzu - mówi Antoni Pomianowski, wiceburmistrz, pomysłodawca imprezy.

Dla rodziców uczniów w wieku kilku-kilkunastu lat była to doskonała okazja do przypomnienia sobie gier z czasów ich młodości. Nie zabrakło więc przeciągania liny, gry w kapsle (niektórzy przynieśli stare kapsle znalezione w piwnicy). Były plenerowe puzzle, kręgle, gra w kometkę i gumę. 

Zabawa rozpoczęła się od przedstawienia w sali gimnastycznej. Spektakl "Brzydkie Kaczątko" wystawił teatr O.N. - pierwszy w Polsce teatr osób niepełnosprawnych. Później atrakcje przeniosły się na boiska, gdzie przy dobrej pogodzie odbyły się prezentacje przygotowane przez klasy SP 343, swoje stoiska wystawili rodzice częstujący domowym ciastem oraz zdrową żywności. Rozegrano też wiele meczów piłki nożnej. Były konkursy, szkolna dyskoteka oraz zbiórka datków na rzecz dwójki dzieci z Afryki, którą opiekuje się szkolna społeczność.

- Udana impreza, wszyscy cofnęliśmy się do lat swojego dzieciństwa. Dzieci były zadowolone, że poznały stare gry i zabawy sprzed ery smartfonów. A wszyscy spędzili ze sobą dobry czas - mówili uczestnicy festynu 25-lecia i Festiwalu Gier Podwórkowych.

Kto wie, być może impreza wejdzie już na stałe do kalendarza imprez rekreacyjnych na Ursynowie.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu