Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Mistrzowska impreza

16.07.2017
Pozostałe

Ostatni dzień Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim zgromadził tysiące kibiców, którzy rozstawili się na zboczach Kaurówki by podziwiać zmagania najlepszych polskich kolarzy w tym dwukrotną wicemistrzynię olimpijską Maję Włoszczowską.

- Jak przyjechałem rano, to byłem w szoku ilu jest kibiców. – mówił na konferencji prasowej Marek Konwa, świeżo upieczony Mistrz Polski.

Rzeczywiście frekwencja dopisała i zawodnicy zgodnie podkreślali, że byli bardzo z tego zadowoleni. Jak przyznał jeden z nich "doping niósł" kolarzy po niełatwej trasie.

Rano na trasę ruszyli juniorzy młodsi, najstarsza z grup młodzieżowych. Potem nastąpiło to na co czekali wszyscy – wyścigi kobiet i mężczyzn o tytuł Mistrzów Polski i punkty do klasyfikacji dające wstęp do kadry narodowej.

Nie ma co ukrywać, że najwięcej osób zgromadziła gwiazda naszego i światowego kolarstwa górskiego – Maja Włoszczowska. Maja odwdzięczyła się kibicom na czwartym z sześciu okrążeń i mocno zaatakowała. Jednak goniąca ją Katarzyna Solus-Miśkowicz nie odpuszczała.

- Kasia nie dała mi chwili odpoczynku, bo cały czas trzymała stratę kilkunastu sekund. Do samej mety musiałam trzymać mocne tempo. A na ostatnim rundzie nie było to dla mnie łatwe, bo złapały mnie skurcze. Podjazdy na Kazurce były wymagające i mięśnie dostały ostro w kość. - przyznała Włoszczowska.

 
Kibice często z niedowierzaniem patrzyli z jaką prędkością i pewnością siebie zawodnicy pokonywali bardzo ostre zjazdy czy trudne technicznie elementy jak choćby "park kamieni". Atmosfera udzielała się wszystkim i zawodnicy mieli wielkie wsparcie gdy męczyli się np. z podjazdami o 30% nachyleniu.
Wszyscy uczestnicy startów rozgrywanych w ramach trzydniowej imprezy byli zgodni. Trasa na Kazurówce miała wszystkie niezbędne elementy techniczne przez co była ciekawa. Była interwałowa, czyli wymagała ciągłej zmiany tempa jazdy. Do tego miała krótkie, ale mocne podjazdy.

Jednocześnie zawodnicy chwalili bardzo dobre zaplanowanie i wykonanie, które zapewniały możliwość szybkiej, płynnej i bezpiecznej jazdy.

Kłaniamy się więc nisko całej ekipie BikePark Kazoora, która włożyła tytaniczną pracę w zaplanowanie i przygotowanie trasy. Stojący na jej czele Piotr Krajewski ma już ponoć pomysły na jeszcze większe uatrakcyjnienie toru, a może to być niedługo bardzo potrzebne.

- Będę rekomendował, aby przyszłoroczne Mistrzostwa Poslki również się tu odbyły. - oznajmił ze sceny przed rozpoczęciem dekoracji Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Dariusz Banaszek. - Co więcej. Chcemy, żeby w tym miejscu, ta ekipa organizatorów przeprowadziła a dwa lata Mistrzostwa Europy. Od poniedziałku zaczynamy o to starania.

Impreza, którą relacjonowaliśmy przez ostatnie trzy dni, to wielki sukces naszego lokalnego środowiska kolarskiego. Pomysłodawcą rozegrania Mistrzostw Polski na Kazurówce jest Prezes Warszawskiego Związku Kolarskiego Błażej Maresz. Wyzwania podjął się Grzegorz Wajs z Poland Bike Marathon, który od kilku lat organizuje imprezy amatorskie między innymi na naszej Kopie Cwila i Kazurówce. Fantastyczną trasę przygotowali zaś członkowie BikePark Kazoora.

Cieszy, że inicjatywę wsparły władze Warszawy i Ursynowa. Burmistrz Robert Kempa, jego Zastępca Rafał Miastowski, Przewodnicząca Rady Dzielnicy Teresa Jurczyńska-Owczarek oraz  Przewodnicząca Komisji Edukacji i Sportu Sylwia Krajewska – byli gośćmi podczas zawodów i na własne oczy widzieli jak wielkim sukcesem okazały mistrzostwa.

Wsparcie władz lokalnych jest niezwodzone w staraniach o prawo organizowania Mistrzostw Europy, więc te wizyty oficjeli dobrze wróżą tej idei.

Wszyscy sobie życzymy by się ona urzeczywistniła w 2019!

Pierwsze trójki Mistrzost Polski w kategorii Elita

 
Kategoria kobiet:
Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) 
Katarzyna Solus-Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) 
Aleksandra Podgórska (SGR Specialized) 

Kategoria mężczyzn:
Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)
Piotr Brzózka (JBG-2 Professional MTB Team) 
Jakub Zamroźniak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)

 
Mistrzostwa Polski MTB XC 2017 były organizowane przez firmę Poland Bike przy współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy, Biurem Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy, Urzędem Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, Polskim Związkiem Kolarskim, Warszawskim Klubem Kolarskim oraz Fundacją Sport.
 
Zapisy konferencji prasowej po trzecim dniu mistrzostw na naszym fanpage na facebooku.
 
 
Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu