Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Mistrzostwa Ursynowa w szermierce i Pierwszy Krok Szermierczy

17.04.2018
Pozostałe

W ostatnią sobotę w ursynowskiej Szkole Podstawowej nr 340 odbyły się pierwsze zawody dla zawodników uprawiających szermierkę w Klubie Sportowym d’Artagnan-Ursynów. Po pasjonujących walkach odbyło się uroczyste pasowanie na szermierza. Turniej został otwarty przez Wiceburmistrza Antoniego Pomianowskiego.

W sobotę 14.04.2018 odbyły się zawody szermiercze Pierwszy Krok Szermierczy, które wyłoniły najlepszych zawodników z pośród grupy rozpoczynającej swoją przygodę z tym sportem. Dzieci które na co dzień trenują pod okiem dwóch trenerów w KS d’Artagnan-Ursynów: Anety Grotek oraz Wojciech Zabłockiego, miały możliwość po raz pierwszy poczuć klimat rywalizacji sportowej oraz emocji z tego wynikających. Uroczystego otwarcia tego wydarzenia, dokonał Wiceburmistrz Dzielnicy Ursynów, Pan Antoni Pomianowski.

W trakcie trwania zawodów, oprócz wylanego potu, były również łzy i była radość, a więc to, co zawsze towarzyszy zawodnikom podczas ich zmagań o najwyższe trofea sportowe. Pasjonujące, pełne dynamiki walki młodych szermierzy zostały zwieńczone wręczeniem pucharów i dyplomów najlepszym zawodnikom tego wydarzenia. Niemniej, to, co było najważniejsze dla tego turnieju, to pasowanie na szermierza - wszyscy zawodnicy bez względu na wynik i zajęte miejsce zostali pełnoprawnymi członkami braci szermierczej poprzez ceremonię pasowania na szermierza, której dokonał złoty medalista olimpijski we florecie Lech Koziejowski.


Cieszymy się bardzo, że nowe pokolenie dzieci wstąpiły w szeregi zawodników trenujących szermierkę. Moi podopieczni nie mogły się doczekać startu w zawodach i pasowania na szermierza
– powiedziała Aneta Grotek, trenerka prowadząca grupę szermierczą w klasie 4C w SP nr 340.

Tradycją dyscypliny jest organizowanie zawodów szermierczych, podczas których dzieci które niedawno zaczęły treningi w czwartej klasie Szkoły Podstawowej nr 340, doświadczą pierwszych emocji towarzyszących zmaganiom turniejowym i będą mogły sprawdzić swoje umiejętności nabyte podczas zajęć prowadzonych przez nasz Klub– powiedział trener Waldemar Wróblewski.


Finaliści turnieju Pierwszy Krok Szermierczy dziewcząt:

1. BINIEDA Julia
2. ZIĘBA Maria
3. ŁAPACZ Maja
3. SZYBAJŁO Agata

Finaliści turnieju Pierwszy Krok Szermierczy chłopców:
1. DĄBROWSKI Jakub
2. BUCZKOWSKI Jakub
3. ŚWIĘCH Mateusz
3. PĄCZKA Kacper

Wszystkim zawodnikom uczestniczącym w tych zawodach, gratulujemy wspaniałej, sportowej postawy podczas wszystkich odbytych walk turniejowych.

W tym samym czasie odbyły się jeszcze dwa wydarzenia, które zgromadziły równie liczną widownię jak Pierwszy Krok Szermierczy: Mistrzostwa Ursynowa młodzików, które wyłoniły zawodników trenujących szermierkę od ponad roku oraz Szermierczy Dzień Otwarty, podczas którego została zaprezentowana sama dyscyplina, jak również zasady współzawodnictwa oraz pozostałe elementy charakterystyczne dla szermierki.

Finaliści turnieju Mistrzostwa Ursynowa dziewcząt:

1. CICHOROWSKA Lena
2. DĄBROWSKA Julia
3. SOŁŚNIA Weronika
3. WIĘDŁOCHA Liliana

Finaliści turnieju Mistrzostwa Ursynowa chłopców:
1. SEROWIK Adam
2. KUŹMIŃSKI Aleksander
3. GMUREK Marcin
3. ROTHE Jan

Organizatorami zawodów oraz dnia otwartego byli: Klub Sportowy d’Artagnan – Ursynów, Szkoła Podstawowa nr 340 oraz Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Całość imprezy zgromadziła liczną grupę mieszkańców Ursynowa, integrując ich wokół sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu, wpierając tym samym więzi rodzinne, zaangażowanie rodziców i opiekunów w budowanie wzajemnych relacji w środowisku dzieci i młodzieży.

(źródło informacji: KS d'Artagnan Ursynów)

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
Events of the day 1 Maj 2019 (środa)
2
3
Events of the day 4 Maj 2019 (sobota)
Events of the day 5 Maj 2019 (niedziela)
6
7
Events of the day 8 Maj 2019 (środa)
9
10
Events of the day 11 Maj 2019 (sobota)
Events of the day 12 Maj 2019 (niedziela)
13
Events of the day 14 Maj 2019 (wtorek)
Events of the day 15 Maj 2019 (środa)
Events of the day 16 Maj 2019 (czwartek)
Events of the day 17 Maj 2019 (piątek)
Events of the day 18 Maj 2019 (sobota)
Events of the day 19 Maj 2019 (niedziela)
20
21
Events of the day 22 Maj 2019 (środa)
23
24
Events of the day 25 Maj 2019 (sobota)
Events of the day 26 Maj 2019 (niedziela)
27
Events of the day 28 Maj 2019 (wtorek)
Events of the day 29 Maj 2019 (środa)
30
31

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu