Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Mistrz olimpijski zaprasza początkujących szermierzy

03.09.2019
Sporty walki

Startujący właśnie nowy rok szkolny to również początek rekrutacji dla klubów sportowych, działających przy lokalnych placówkach oświatowych. Najstarszym z nich jest KS d’Artagnan, trenujący swoich medalistów od ponad dwudziestu lat.

Klub szermierczy powołany przy Szkole Podstawowej nr 340 jest pierwszym - założonym w 1993 roku – uczniowskim klubem sportowym w Polsce. Przeszło ćwierć wieku historii ugruntowało jego mocną pozycję na ogólnopolskiej, a nawet europejskiej arenie. Ursynowscy floreciści w każdym sezonie zdobywają liczne trofea. Są tak dobrzy, że muszą niekiedy walczyć między sobą podczas dużych imprez sportowych. Tak było na przykład w ubiegłym roku, kiedy Franciszek Lewandowski i Jegor Niepokulczycki starli się w pojedynku o mistrzostwo Mazowsza.

Treningi dla początkujących prowadzone są przez mistrza olimpijskiego z Monachium (1972), Lecha Koziejowskiego, który o szermierce wie chyba wszystko. Pierwszy etap szkolenia pod jego okiem to dwa treningi w tygodniu, do wyboru: w poniedziałek, wtorek lub czwartek od 16.00 do 17.30. Klub nie przewiduje testu sprawnościowego w ramach prowadzonej rekrutacji.

- Test sprawnościowy jest elementem selekcji, który na podstawowym etapie naboru nie jest potrzebny. Z każdego, również trochę grubszego dziecka, można zrobić dobrego sportowca. To kwestia odpowiedniego treningu i wychowania, a nie takich czy innych predyspozycji fizycznych – tłumaczy Lech Koziejowski.

Dla młodych florecistów przygotowany został program szkoleniowy z prawdziwego zdarzenia. Jego częścią są m.in. duże obozy sportowe, a także kilka mniejszych, weekendowych zgrupowań. Trenujący w d’Artagnanie uczniowie będą mieli dostęp do profesjonalnego sprzętu sportowego, natomiast w przyszłym roku Szkoła Podstawowa nr 340 ruszy z budową specjalistycznej sali szermierczej, która będzie jednym z najbardziej nowoczesnych tego typu obiektów w kraju.

Zawodnicy d’Artagnana regularnie powoływani są do kadry Warszawy oraz kadry narodowej (młodziki, juniorzy). Klub zaś organizuje liczne zawody szermiercze, również o zasięgu ogólnopolskim. Wszystko po to, by zapewnić swoim wychowankom maksimum bezcennego doświadczenia turniejowego. Zaprocentowało ono chociażby w przypadku Tymona Lewickiego, który w ubiegłym roku wrócił na Ursynów z wywalczonym w Portugalii Pucharem Europy do lat 14.

Zapisy prowadzone są przez trenera Koziejowskiego pod numerem telefonu 606 476 811.

(zdjęcie tytułowe: d'Artagnan Ursynów)

Archiwum aktualności

Kalendarz

Styczeń 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu