Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Mieszkańcy Ursynowa z medalami WOM w badmintonie!

30.05.2018
Pozostałe

W  sobotę, 26 maja, rozegrany został turniej finałowy Mistrzostw Warszawy w badmintonie w ramach klubowej Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Tym razem rozgrywki dotyczyły kategorii najmłodszej - U-11, oraz  Juniorów -U-19.

W kategorii Juniorów, zawodnik działającego na Ursynowie Środowiskowego Klubu Badmintonowego "Harcownik", Aleksander Dzwonnik. Zdobył złoty medal w grze podwójnej chłopców grając w parze z partnerem z kadry wojewódzkiej juniorów Łukaszem Zwierzchowskim z UKSB "Milenium". Nie był to jedyny sukces Aleksandra, który sięgnął także po srebro w grze pojedynczej ulegając  nieznacznie jedynie swojemu partnerowi z debla. Obaj Panowie są reprezentantami województwa i plasują się wysoko w ogólnopolskim rankingu swojego rocznika.

Wśród dziewcząt obyło się bez niespodzianek. Mieszkająca na Ursynowie i trenująca na co dzień w ursynowskiej grupie białołęckiego klubu ABRM, Paulina Hankiewicz zdobyła podwójne Mistrzostwo Warszawy - w singlu i w mikście. Trudno tu mówić o zaskoczeniu, gdyż Paulina jako reprezentantka Polski była zdecydowaną faworytka. 

W kategorii najmłodszej - U-11 zawody prowadzone były tylko w grach pojedynczych.  Także tutaj sukces, i to dosyć spektakularny, odnieśli mieszkańcy Ursynowa. Finał singla chłopców był bowiem wewnętrzną rozgrywką rodziny Gorajów. Mistrzostwo Warszawy zdobył młodszy z braci - Franek Goraj, tytuł Wicemistrza pozostawiając starszemu Jankowi Gorajowi.

Zawody te potwierdziły, ze badminton jest prężnie rozwijająca się i popularna dyscyplina wśród mieszkańców naszej dzielnicy, co przekłada się na kolejne sukcesy sportowe! Serdecznie gratulujemy zawodnikom i ich trenerom oraz życzymy dalszych sukcesów.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Wrzesień 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu