Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Międzyszkolne zawody pływackie drugoklasistów. Zapisy trwają!

24.05.2019
Pływanie

Ursynowskie podstawówki podsumują kończący się rok szkolny na basenie. Uczniowie klas drugich wystartują w zawodach pływackich - każda szkoła może wystawić dwa dziesięcioosobowe zespoły. Zapisy trwają, a organizatorzy gwarantują, że zabawa tuż przed wakacjami będzie przednia.

Międzyszkolne zawody pływackie klas drugich szkół podstawowych przy ul. Koncertowej będą sportowym akcentem integracyjnym z okazji zakończenia roku szkolnego. Perspektywa basenowej rywalizacji i doskonałej zabawy z pewnością mobilizują uczniów. 

- Zawody to bardzo ciekawa forma sprawdzenia, w jakim stopniu dzieci poradziły sobie z nauką pływania. Zachęcamy wszystkie szkoły z Ursynowa do udziału w imprezie, której niezmiennie towarzyszy fantastyczna atmosfera zdrowej rywalizacji - mówi Karolina Bigos z Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji, które jest organizatorem zawodów.

Podstawówki do boju!

Każda podstawówka może zgłosić dwie dziesięcioosobowe ekipy pływaków. Zawody zostały podzielone na dwie kategorie - amatorską i sportową. W pierwszej wystartują dzieci, które na co dzień biorą udział w podstawowych zajęciach pływackich, w drugiej mierzyć się będą uczniowie klas sportowych i członkowie Uczniowskiego Klubu Sportowego o profilu pływackim.

Zawodnicy wystąpią w osobnych rywalizacjach: indywidualnej dziewcząt (25 m stylem dowolnym), indywidualnej chłopców (25 m stylem dowolnym) oraz sztafet mieszanych (6x25 m stylem dowolnym). Organizatorzy przewidzieli nagrody dla tych, którzy osiągną najlepsze rezultaty. Będą medale, dyplomy, puchary i upominki.

Poprzednie zmagania zgromadziły kilkanaście ursynowskich podstawówek. - W zeszłym roku wystartowało 13 szkół. W części amatorskiej mieliśmy 113 pływaków, a w sportowej 30 - dodaje Karolina Bigos z UCSiR.

Zawody dedykowane są wszystkim uczniom drugich klas szkół podstawowych publicznych i niepublicznych, które ćwiczą na pływalniach Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Zgłoszenia są przyjmowane do 31 maja, do godz. 12:00. Rejestrować się można osobiście w dziale organizacji imprez UCSiR - pokój numer 102 - w Arenie Ursynów przy ul. Pileckiego 122 (od poniedziałku do piątku, od godz. 08:00 do godz. 15:00) lub drogą mailową na adres: imprezy@ucsir.pl.

Zawody dla drugoklasistów odbędą się 4 czerwca na pływalni "Koncertowa" przy ul. Koncertowej 4. Oficjalny start pływackich zmagań o godz. 10:00.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu