Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Metro gra dziś u siebie. To już ostatni mecz przed decydującą fazą!

02.02.2019
Gry zespołowe

KS Metro Warszawa w meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej sezonu zmierzy się na własnej hali z drużyną z Olsztyna - AZS UW Olsztyn.

Akademicy z Olsztyna zajmują obecnie, z 24. punktami na koncie, czwarte miejsce w tabeli grupy drugiej i nawet wygrana w tym spotkaniu z KS Metro nie pozwoli im wskoczyć na miejsce wyżej. KS Metro Warszawa jest również pewne swojej pozycji w tabeli na koniec rundy zasadniczej - żaden z wyników najbliższej kolejki nie zmieni ich trzeciej lokaty w tabeli.

Podopieczni Wojciecha Szczuckiego w ostatnim, bardzo emocjonującym meczu pokonali na własnej hali zawodników Legii Warszawa.

- Bardzo cieszy nas zwycięstwo w starciu z Legią, to bardzo dobra drużyna. Pokazaliśmy bardzo ciekawe widowisko i myślę, że kibice, którzy zdecydowali spędzić ten sobotni wieczór z nami, nie mogli narzekać na brak emocji. Jeśli chodzi o naszą grę, to wiemy, że nie wykorzystaliśmy w tym spotkaniu kilku okazji. Za łatwo oddaliśmy prowadzenie, jakie wywalczyliśmy w drugiej partii i nie udało nam się wygrać trzeciej. To wszystko wynikało wyłącznie z naszych błędów i zaniechań. Mam jednak nadzieję, że wnioski, jakie wyciągniemy po tym starciu przydadzą się w dalszej walce - no bo przecież na rundzie zasadniczej nie kończymy rywalizacji w tym sezonie. Cel mamy przed sobą postawiony, ostro pracujemy nad jego realizacją i mam nadzieję, że wytrwałością i właśnie ciężką pracą osiągniemy to, co sobie założyliśmy. A jaki jest cel na sobotni mecz? Proste - zwycięstwo! - deklaruje Paweł Mikołajczak, atakujący KS Metro Warszawa.

AZS UWM Olsztyn przegrał swoje ostatnie spotkanie i na drugoligowych parkietach uległ drużynie MOS Wola Warszawa 0:3. Druga część sezonu wyraźnie nie sprzyja akademikom, którzy coraz częściej tracą punkty, w łatwych wydawać by się mogło spotkaniach.

Ostatnia kolejka spotkań da ostateczną odpowiedź, z kim KS Metro zagra w 1. rundzie fazy play-off. Zgodnie z zasadami rozgrywek, jako trzecia drużyna po rundzie zasadniczej, zmierzy się z zespołem z miejsca szóstego - będzie to KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski lub UMKS MOS Wola Warszawa.

Wygrany spotka się w drugiej fazie ze zwycięzcą pojedynku drużyn z miejsc drugiego i siódmego. Triumfatorzy obu spotkań 2. rundy fazy play-off uzyskają awans do turnieju półfinałowego, a tam zmierzą się z dwiema drużynami z 3. grupy rozgrywek, wyłonionymi w ten sam sposób. Zostaną rozegrane trzy takie turnieje, a dwa najlepsze zespoły w każdym z nich awansują do finałów. Awans do 1. ligi mężczyzn czeka tylko na dwie drużyny, które najlepiej zaprezentują się na turnieju finałowym. 

Ostatnie starcie rundy zasadniczej KS Metro Warszawa rozegra z AZS UWM Olsztyn w sobotę - 2 lutego o godzinie 19:30 w hali Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy Dereniowej 48. Wstęp wolny!

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
Events of the day 2 marzec 2019 (sobota)
Events of the day 3 marzec 2019 (niedziela)
4
5
Events of the day 6 marzec 2019 (środa)
7
8
Events of the day 9 marzec 2019 (sobota)
Events of the day 10 marzec 2019 (niedziela)
11
12
Events of the day 13 marzec 2019 (środa)
Events of the day 14 marzec 2019 (czwartek)
15
Events of the day 16 marzec 2019 (sobota)
Events of the day 17 marzec 2019 (niedziela)
18
19
Events of the day 20 marzec 2019 (środa)
21
Events of the day 22 marzec 2019 (piątek)
Events of the day 23 marzec 2019 (sobota)
Events of the day 24 marzec 2019 (niedziela)
Events of the day 25 marzec 2019 (poniedziałek)
Events of the day 26 marzec 2019 (wtorek)
Events of the day 27 marzec 2019 (środa)
Events of the day 28 marzec 2019 (czwartek)
29
Events of the day 30 marzec 2019 (sobota)
Events of the day 31 marzec 2019 (niedziela)
X

Wyślij link znajomemu