Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa

Metro bez punktów z Legią

29.11.2017
Gry zespołowe

W dziesiątej kolejce zmagań na parkietach drugiej ligi mężczyzn KS Metro Warszawa, po zaciętym i niezwykle emocjonującym spotkaniu, musiało uznać wyższość rywala.

Spotkanie z zespołem Legii Warszawa rozpoczęło się od wyrównanej wymiany ciosów (2:2), jednak podopieczni trenera Daniela Kołodziejczyka szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę (6:3). Dwa asy serwisowe atakującego Pawła Mikołajczaka doprowadziły do wyrównania wyniku (6:6), lecz dobrą passę zawodników Metra przerwał szkoleniowiec gospodarzy, prosząc o przerwę dla swojego zespołu, po której Legioniści ponownie wyszli na prowadzenie (14:10).

Trener Wojciech Szczucki zdecydował się wpuścić na boisko Bartka Stępnia w miejsce Mateusza Janikowskiego (18:11). Goście próbowali jeszcze podjąć walkę, jednak nie zdołali już odrobić strat, w związku z czym w pierwszym secie ze zwycięstwa cieszyć się mogli zawodnicy Legii (25:18).

Druga partia rozpoczęła się od serii koncertowych zagrywek kapitana Metra Warszawa, Tomka Walendzika, Legioniści mieli duże kłopoty z przyjęciem i wyprowadzeniem ataku (7:0). Pierwszą przerwę na żądanie wykorzystał trener Kołodziejczyk (10:1), jednak w tym secie gospodarze nie zdołali znaleźć sposobu na dobrze spisujących się w dzisiejszym meczu Jakuba Skwarka i Pawła Mikołajczaka (15:8).

W drużynie gospodarzy na placu gry pojawili się Mateusz Hes oraz Paweł Sęk (20:12), jednak rozpędzeni goście ani na moment nie pozwolili wyrwać sobie bezpiecznej przewagi, przez co drugi set zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Metra Warszawa (25:16).

Początek trzeciej odsłony spotkania miał podobny przebieg do seta numer jeden, po początkowej walce, Legioniści szybko zdobyli kilka punktów przewagi (8:3). Po przerwie na żądanie trenera Wojciecha Szczuckiego, obraz gry jego zawodników chwilowo się poprawił (10:7), jednak gospodarzy stale utrzymywali trzy oczka przewagi nad rywalem (15:12). Na lewym skrzydle zablokowany został Kuba Skwarek (19:12), a w drużynie Legii na zmianie pojawił się Tomasz Belczyk (21:13). Set zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy, po punktowym bloku na Mateuszu Janikowskim (25:16).

W czwartym secie oba zespoły prowadziły walkę punkt za punkt (4:4), przez dłuższy czas żadna z drużyn nie zdołała wypracować sobie żadnej przewagi. Dopiero po błędzie Jakuba Skwarka i skutecznej akcji Legii, gospodarze po raz pierwszy w tej partii wyszli na kilkupunktowe prowadzenie (10:7). Na lewym skrzydle zafunkcjonował podwójny blok (16:13), zaś zawodnicy Metra niestety pogubili się w przyjęciu zagrywki i ataku, pozwalając rywalowi na zwiększenie swojej przewagi do pięciu oczek (21:16).

Punkt na wagę zwycięstwa w meczu Legioniści zdobyli dzięki skutecznemu blokowi na prawym skrzydle (25:20).

Legia Warszawa - KS Metro Warszawa 3:1 (25:18, 16:25, 25:16, 25:20)

Metro Warszawa: Mikołajczak, Walendzik, Sutryk, Skwarek, Janikowski, Dziekański, Juszt (L) oraz Stępień, Witek, Gawryś, Kopyść, Żukowski, Sitek, Szczypkowski