Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Medale małych karateków z Ursynowa

15.04.2019
Sporty walki

Młodzi karatecy z Ursynowa odnoszą swoje pierwsze sukcesy turniejowe. Zawodniczki z dzielnicy poznały smak i adrenalinę oficjalnych zawodów, a w dodatku od razu zgarnęły medale. Podczas VI turnieju Warsa i Sawy w karate tradycyjnym rywalizowały w układzie kata, czyli walce z wyimaginowanym przeciwnikiem.

13 kwietnia odbył się VI Puchar Warsa i Sawy. W turnieju w karate tradycyjnym wzięło udział ponad 200 dzieci (od 4. do 17. roku życia) z klubów z całej Polski. Podczas warszawskich zawodów zadebiutowało 11 zawodników, którzy na co dzień trenują na Ursynowie pod okiem Justyny Marciniak, siedmiokrotnej mistrzyni świata w karate. 

W zeszłym roku zaczęliśmy działać intensywniej, więc mieliśmy bardzo silną reprezentację. Nasze dzieci startowały w konkurencji kata. To konkurencja bezkontaktowa z wyimaginowanym przeciwnikiem. To formy kopnięć, ciosów i bloków, które pomagają opanować techniki - mówi Justyna Marciniak z ursynowskiej Akademii Sportu i Karate.

fot. Akademia Sportu i Karate/facebook

Zawody były cennym doświadczeniem dla najmłodszych zawodników, gdyż pozwoliły zebrać pierwsze szlify w turniejowej rywalizacji. Sukcesy i medalowe zdobycze to dodatkowa motywacja do dalszych treningów. Spośród ursynowskich zawodników na podium zameldowała się trójka dziewcząt. Srebro zdobyła Zofia Lubecka, po brąz sięgnęły Karina Francuz oraz Wioletta Świostek.

- Jesteśmy dumni i bardzo zadowoleni z naszej zawodniczki, która ma 7 lat i już zajęła drugie miejsce. Konkurencja była poważna, gdyż na turnieju pojawiło się około dziesięciu klubów z całego kraju. Teraz musimy trochę odpocząć, ale w lipcu ruszamy na obóz treningowy - dodaje Justyna Marciniak.

Pozostali zawodnicy ursynowskiego klubu również zaprezentowali się dobrze, choć tym razem rywalizację zakończyli poza podium. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. 

Między pucharowymi zmaganiami młodzi karatecy mieli okazję, żeby podpatrywać doświadczonych sportowców. Na turnieju pojawili się najlepsi zawodnicy i zawodniczki, którzy rywalizowali w ramach polskiej ligi karate tradycyjnego.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu