Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa dla każdego

Mecz o wszystko, czyli KS Metro Warszawa podejmuje Legię Warszawa

01
03
KS Metro - Legia Warszawa
Gry zespołowe

Runda zasadnicza sezonu 2017/2018 dobiega końca, w najbliższy weekend drużyny rozegrają przedostatnie spotkania, które mogą przesądzić o tym, kto ostatecznie zagra w play-offach. Zawodnicy KS Metro Warszawa znaleźli się w nie do końca korzystnej sytuacji - w ostatniej kolejce spotkań będą pauzować, tak więc ostatnia szansa na zdobycie punktów jest podczas starcia z Legią Warszawa. 

W drugiej części tabeli grupy drugiej panuje niemiłosierny tłok. Metro, z 27 punktami, zajmuje obecnie ósmą pozycję - ósmą z ośmiu premiowanych do play-offów. Dwadzieścia siedem punktów na swoim koncie mają również zawodnicy AZS UWM II Olsztyn oraz KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski, którzy jednak rozegrają jeszcze dwa spotkania. Do piątej drużyny w klasyfikacji, Metro traci natomiast tylko dwa punkty. Huragan Wołomin, bo o nim mowa, w nadchodzącej kolejce rozgrywek będzie pauzował, a w następnej - ostatniej kolejce zmierzy się z MOS Wola Warszawa, który traci jeden punkt do drużyn łapiących się obecnie na play-off. Sytuacja jest niezwykle trudna i skomplikowana, tylko niewiele z drużyn pewnych jest już swojego miejsca w tabeli, decydujące znaczenie będą mieć nadchodzące rozstrzygnięcia.  

Mecz z Legią będzie dla nas jednym z najważniejszych, bo ważą się nasze losy o grę w play-off'ach. Jesteśmy nastawieni na bardzo zacięty pojedynek, zdajemy sobie sprawę, że Legia nie będzie chciała oddać nam łatwo choćby seta, a my będąc w tym miejscu w tabeli musimy walczyć o każdy punkt i wyjść na boisko pewni siebie. Cel jest jeden: musimy wygrać to spotkanie! Będziemy walczyć punkt po punkcie, set po secie; walczyć do ostatniej piłki. Na treningach dajemy z siebie sto dwadzieścia procent i jestem przekonany, że w sobotę pokażemy kawałek dobrej siatkówki. Pokażemy na co stać Metro Warszawa! - mówi przed spotkaniem środkowy Metra, Marcin Kamiński

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się na korzyść podopiecznych Daniela Kołodziejczyka, jednak tym razem musi być inaczej. -Przed nami spotkanie z Legią Warszawa, od dawna czekam na ten rewanż, odrobinę z pobudek osobistych. Tak się akurat złożyło, że będzie to nasz najważniejszy mecz w tym sezonie. Po wyjazdowym spotkaniu to Legia cieszyła się ze zwycięstwa 3:1, teraz kolej na nas, czekamy na nich na naszych "Hawajach". Sezon zaczęliśmy bardzo dobrze, później pomimo dobrych meczów nie udawało nam się zdobywać punktów, więc tym bardziej motywacja w nas jest ogromna. Chcemy wrócić na zwycięskie tory, to jest ostatni moment na to. Mamy nadzieję, że zakończymy rundę zasadniczą tak jak ją zaczęliśmy, czyli dobrym meczem i trzema punktami. Więc... Maciek! Szykuj się! - kończy młodszy z braci Stępień, broniący barw Metra, Bartek Stępień

Metro dobrze zna sobotnich rywali. Siatkarskie losy w przeszłości ściśle łączyły ze sobą oba kluby.

Jest rok 2005 Nowakowski, Walendzik, Mikołajczak, Wrona, Radomski,Wróbel, Sotek, Reszczyk, Wierzbowski, Grobelny - juniorzy KS Metro grają jako... drugoligowy zespół Legii Warszawa pod wodzą Trenera Wojciecha Szczuckiego. I graja tak przez rok, jako najmłodsi w lidze. Później do drużyny dołącza Kłos, Kasprzyk, Lewandowski. Sezon 2006/2007 cała drużyna kończy na czwartym miejscu i kończy się projekt „Metro-Legia”. Dziesięć lat później? Teraz, również bez problemu znajdziemy metrowskie nazwiska w szeregach siatkarskiej Legii. Stępień, Majcherek, Stelmaszczyk już w sobotę powrócą na dobrze im znaną, ursynowską halę.

Mecz KS Metro Warszawa - Legia Warszawa zostanie rozegrany 3 marca o godzinie 20.00, w Hali Sportowej Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji, przy ulicy Dereniowej 48. Cena biletu na mecz wynosi 10 PLN. Bilety będzie można zakupić przy wejściu na halę, w sobotę od godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy! 

Zdjęcia autorstwa Anny Klepaczko / LUMIKA / KS Metro Warszawa 

 

 

 

 

 

Archiwum aktualności

Kalendarz

Styczeń 2019

po wt śr cz pt so nd
1
Events of the day 2 styczeń 2019 (środa)
3
4
Events of the day 5 styczeń 2019 (sobota)
6
7
8
9
10
11
Events of the day 12 styczeń 2019 (sobota)
13
14
15
16
Events of the day 17 styczeń 2019 (czwartek)
Events of the day 18 styczeń 2019 (piątek)
Events of the day 19 styczeń 2019 (sobota)
Events of the day 20 styczeń 2019 (niedziela)
Events of the day 21 styczeń 2019 (poniedziałek)
Events of the day 22 styczeń 2019 (wtorek)
Events of the day 23 styczeń 2019 (środa)
Events of the day 24 styczeń 2019 (czwartek)
Events of the day 25 styczeń 2019 (piątek)
Events of the day 26 styczeń 2019 (sobota)
Events of the day 27 styczeń 2019 (niedziela)
Events of the day 28 styczeń 2019 (poniedziałek)
Events of the day 29 styczeń 2019 (wtorek)
Events of the day 30 styczeń 2019 (środa)
Events of the day 31 styczeń 2019 (czwartek)

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu