Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Mamy nowe wicemistrzynie Mazowsza w siatkarskich czwórkach! To uczennice SP 323

16.05.2019
Gry zespołowe
Sport szkolny

Nie ma to jak dobrze rozpoczęty tydzień! W poniedziałek, podczas zorganizowanego w Płocku turnieju, ekipa Tomasza Żukowskiego i Macieja Renkiewicza wywalczyła srebrny medal Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Początek turnieju wcale nie zapowiadał wielkiego triumfu dziewcząt z Ursynowa. W pierwszym meczu swojej grupy eliminacyjnej przegrały one bowiem w setach 2:0 z bardzo mocną drużyną z Nadarzyna. Mistrzynie Warszawy straciły przez to wiele pewności siebie już na samym początku rywalizacji. Jak się później okazało, starcie miało miejsce z najlepszym zespołem obecnym podczas tych zawodów, gdyż to właśnie Nadarzyn zgarnął w Płocku złoto. 

Poziom gry, nawet u tak młodych dziewcząt, był niezwykle wysoki. Lwia część zawodniczek z poszczególnych miast, z którymi walczył Ursynów, trenuje w SOS-ach, czyli Siatkarskich Ośrodkach Sportowych. To trochę tak, jakby SP 323 musiała zmierzyć się z KS Metro w swojej kategorii wiekowej.

- Dziewczyny po prostu zasłużyły na ten medal. Wzięły się w garść po pierwszej porażce i do samego końca turnieju nie oddały już ani jednego meczu, za wyjątkiem finału, w którym ponownie oddały palmę pierwszeństwa Nadarzynowi – mówi Maciej Renkiewicz.

- Srebro na poziomie całego województwa to dla nas wielka duma i radość – dodaje Tomasz Żukowski. 

Szkoła Podstawowa nr 323 weszła na boisko w składzie: Dominika Żukowska, Julia Osadnik, Wiktoria Wielgosz, Alicja Subda, Jagoda Kubacka, Zofia Piekutin, Oliwia Zdzymira, Ola Bigos, Hanna Radwańska, Joanna Madej oraz Pola Pomykała. Dziewczęta zostawiły w tyle reprezentacje z Tłuszcza, Radomia, Wyszkowa, Opinogóry, Węgrowa i gospodarzy z Płocka.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu