Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Mali sportowcy, wielkie emocje. VI Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków

12.06.2019
Gry zespołowe

Przedszkole nr 55 przy Cybisa zorganizowało zawody dla najmłodszych piłkarzy w naszej dzielnicy. Pomimo upału dzieci zaangażowały się nie tylko w grę, ale również w głośny doping swoich kolegów.

W pierwszy, czerwcowy czwartek boisko Szkoły Podstawowej nr 313 zamieniło się w mini stadion piłkarski. Sześć drużyn, ich trenerzy, rodzice oraz kibice wypełnili większość terenu przebudowanej w ubiegłym roku murawy. Turniej dla dzieci był pomysłem ówczesnej dyrektor przedszkola Katarzyny Dreksler-Kowalik, jednak nowe władze placówki postanowiły pójść za ciosem i nie rezygnować z kolejnych edycji zawodów. Mało tego, kierująca od dwóch lat przedszkolem Magdalena Borowiecka, wśród zaproszonych na wydarzenie gości pamięta także o swoim poprzedniku.

Obie panie mocno stawiają na sport, będąc świadome tego, jak istotną funkcję pełni on w procesie wychowawczym dzieci. Zamiast umożliwić maluchom jedynie „wybieganie się”, przedszkole zaszczepia wśród najmłodszych zasady zdrowej rywalizacji, fair play czy szacunku do przeciwnika m.in. poprzez organizację takich właśnie imprez. Oprócz gospodarzy, na boisku przy Cybisa pojawiło się również przedszkole z Wokalnej, Warchałowskiego, Hawajskiej, mieszczący się przy Symfonii „Mały Olimpijczyk” oraz Przedszkole nr 424 z Wilanowa. Udział tego ostatniego praktycznie podniósł rangę turnieju do wydarzenia międzydzielnicowego, co  zostało zauważone przez naczelnika Wydziału Sportu i Rekreacji Zenona Dagiela.

Uroczyste otwarcie, okolicznościowe przemówienie, występ cheerleaderek oraz odśpiewany przez dzieci hymn Ursynowa wprowadziły wszystkich w sportowy, prawdziwie piłkarski nastrój. Wielkie emocje pojawiły się jednak dopiero wtedy, gdy na murawę weszli kilkuletni chłopcy. Waleczność najmłodszych dopingowanych przez swoje koleżanki mogła zdziwić niejednego obserwatora.

- Pepsi – cola, cola – pepsi, nasi chłopcy są najlepsi! – krzyczały wychowanki z Cybisa.

Lokalne boisko stało się areną dla wielu kiwek, główek, ślizgów, a niekiedy wręcz desperackich prób wykopania piłki poza pole karne. Była też wielka radość i gorycz przegranej, ale przede wszystkim – świetna zabawa.

- Bardzo miło widzieć zaangażowanie dzieci podczas rozgrywek pucharowych. Pomimo gry w upale najmłodsi pokazali ogromną wolę walki nawet wtedy, gdy brakowało im sił – mówi Iwona Godlewska, organizator.

- Jesteśmy bardzo dumni, będąc gospodarzem tego przedsięwzięcia. Co roku cieszy się ono dużym zainteresowaniem nie tylko przedszkolaków, ale także kibicujących im rodziców i opiekunów –dodaje Magdalena Borowiecka, dyrektor Przedszkola nr 55 im. Polskich Podróżników.

To właśnie drużyna z Cybisa zdobyła w tym roku pierwsze miejsce w turnieju po zaciętym, zakończonym karnymi finale. Małych piłkarzy odwiedził m.in. burmistrz Ursynowa, Robert Kempa, który pochwalił rozwój sportowych zainteresowań i sprawności fizycznej wśród najmłodszych mieszkańców naszej dzielnicy. Mecze wzbudziły również ciekawość obecnej podczas turnieju Magdaleny Kuwałek, kierownika referatu Wydziału Oświaty i Wychowania. Jednym z obserwatorów była także Ewa Garstecka z Wydziału Sportu i Rekreacji, koordynator WOM na Ursynowie.

Zawody wyłoniły nie tylko najlepsze drużyny, ale również najlepszego strzelca, najlepszego bramkarza oraz MVP turnieju. Chłopcy otrzymali dodatkowe nagrody ufundowane przez urząd dzielnicy oraz Łukasza Bobisa, właściciela sklepu internetowego beactiveshop. Na podium – oprócz zespołu Mateusza Jaworskiego – znaleźli się jeszcze goście z Wilanowa oraz Przedszkole nr 351. O tym, czy gospodarzom uda się obronić wywalczony w pocie czoła puchar, przekonamy się już za rok!

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu