Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Młodzieżowa Piłka Siatkowa Dziewcząt: Koncertowa ponownie z szansą na stołeczny medal

28.02.2019
Gry zespołowe
Sport szkolny

9 zespołów próbowało w tym roku zdetronizować Szkołę Podstawową nr 303 w dzielnicowym finale WOM. Bezskutecznie. Drużyna z Koncertowej będzie w tym roku bronić tytułu wicemistrza Warszawy.

Ursynowskie mistrzostwa w kategorii „młodzież" trwały przez 4 dni ubiegłego tygodnia. Aktualne rozgrywki w ramach 52. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży to już ostatnie zawody, podczas których sportowcy rywalizują ze sobą w trzech kategoriach wiekowych (dzieci, młodzież oraz licealiada). Od przyszłego roku stołeczny turniej wraca do starego, dwustopniowego systemu rozgrywek. Chociaż gimnazja formalnie zniknęły już z polskiego systemu edukacji, w podstawówkach wciąż uczą się i uprawiają sport byli gimnazjaliści.

To właśnie uczennice byłego Gimnazjum nr 92 stanowią obecny trzon drużyny Szkoły Podstawowej nr 303. Dziewczęta jak burza awansowały do piątkowego finału, wysoko pokonując rywalki z innych szkół Ursynowa. Wszystkie mecze grupowe wygrały one stosunkiem 2:0. Mało tego, podopieczne Michała Chydzińskiego nie oddały swoim przeciwnikom więcej niż 9 punktów w każdym secie. Nie inaczej było w półfinale. Siatka zawieszona na wysokości 224 cm tylko kilkukrotnie przeszkodziła faworytom w zdobyciu punktu. Mecz ze Szkołą Przymierza Rodzin wygrany został w dwóch setach – 25:6 i 25:5. Małe kłopoty pojawiły się dopiero w ostatnim spotkaniu. Z powodów organizacyjnych dziewczęta musiały wystąpić na boisku w słabszym składzie. Trener zespołu w finałowym starciu z SP 323 miał do dyspozycji jedynie 8 zawodniczek, łącznie z libero. W grę wchodziła zatem tylko jedna zmiana, gdyby coś poszło nie tak. Po zaciętym secie, który SP 303 niespodziewanie przegrała 31:29, kolejny ponownie został wygrany wysoko. O zwycięstwie stosunkiem 15:9 przesądził tie-break.
Skład Koncertowej tworzą: Julia Wójciak (kapitan), Zuzanna Michalska, Julia Dudek, Wiktoria Birkowska, Julia Mańkowska, Julia Chojecka, Marta Siewirska, Barbara Kaczmarczyk, Olga Olszewska, Hanna Gutmańska oraz Angelika Grodzka.

- Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 303 mają duże doświadczenie turniejowe i niełatwo je pokonać. Na co dzień trenują w różnych klubach, m.in. w Metrze i czasem na zawodach grają również przeciwko sobie. Naszym największym wyzwaniem podczas stołecznych finałów tradycyjnie pozostaje Śródmieście, które ma do dyspozycji siatkarzy z MKS MDK czy MOS Wola – mówi Michał Chydziński, trener i organizator zawodów.

Naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji - Zenon Dagiel; Ewa Garstecka z tego samego wydziału oraz dyrektor SP 303 – Mariusz Karczewski wręczyli dziewczętom puchary, medale oraz dyplomy, życząc im powtórzenia na stołecznej arenie ubiegłorocznego sukcesu.

 

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu