Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Letnie treningi z Ursynowską Szkółką Skateboardingu

06.08.2018
Pozostałe
Rekreacja

Trwające od 9 lipca do 3 sierpnia treningi skateboardingu ściągnęły do Parku przy Bażantarni młode pokolenie ursynowskich skejtów. 

Nauka jazdy na deskorolce nie należy do rzeczy łatwych, ale na Ursynowie chętnych do nauki tego widowiskowego sportu nigdy nie brakowało. W skateparku spotkać można miłośników deski w każdym wieku. Nie inaczej było podczas kolejnej edycji wakacyjnych treningów zorganizowanych przy Bażantarni w ramach akcji „Lato w mieście”.

Trójka pozytywnych zapaleńców – Maciek Pietrowski, Piotr Seremak oraz Alan Maryniak – jest już dobrze znana młodym skejtom z całego Ursynowa. Na ich zajęcia przychodzą zarówno małe dzieci jak i nastolatki, a trójka instruktorów potrafi złapać świetny kontakt z każdym z nich, bo jak sami mówią – deska to zajawka, która łączy ludzi.

Na pierwszy rzut oka skateboarding wydaje się sportem indywidualnym, ale tak nie jest. Skejci uczą się od siebie nawzajem, podpatrują triki, rozmawiają, zaprzyjaźniają się. Większość z nich preferuje charakterystyczny dla tej grupy sportowców styl ubierania, słucha rapu, traktując deskę bardziej jako sposób na życie aniżeli zwykłą rekreację.

Szczęśliwie dla ursynowskich fanów rolek, deskorolek i hulajnóg skatepark przy Bażantarni jest jedną z lepszych miejscówek w mieście, gdzie w dobrych warunkach można szkolić swoje umiejętności.

- W Polsce wciąż brakuje dobrych skateparków, toteż młodzież trenuje po prostu gdzie się da. Zwykła barierka, murek, podjazd czy skwer mogą być wykorzystane do wykonania akrobacji na desce – mówi Maciek.

- Niestety, często spotykamy się z nieuzasadnioną niechęcią ze strony mieszkańców miasta. Wniosek o likwidację skateparku pod Kopą Cwila podpisało kilkuset mieszkańców Ursynowa. – dodaje Piotrek. – Na poręczach mocuje się specjalne nakładki, abyśmy nie mogli po nich zjeżdżać. 

Tymczasem w Parku przy Bażantarni skejci trenują z uśmiechem na ustach. Instruktorzy są niezwykle otwarci, poświęcając wiele uwagi każdemu ze swoich podopiecznych. Pełni pozytywnej energii wzbudzają zainteresowanie przechodniów, którzy zatrzymują się na chwilę, aby popatrzeć na wyczyny młodych sportowców.

 

Archiwum aktualności

Kalendarz

Czerwiec 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu