Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Legia Warszawa zdobywa Puchar Ursynowa

16.12.2018
Gry zespołowe
Pozostałe

Osiemnasta edycja Ursynów Cup była świętem piłki nożnej dla młodych zawodników z największych akademii piłkarskich. Dwanaście klubów wystawiło swoich reprezentantów do walki o zwycięstwo, a najlepsi okazali się zawodnicy Legii Warszawa, którzy w finale pokonali 3:1 w rzutach karnych Pogoń Szczecin.

Na boisku w balonie przy Koncertowej goszczonoprzez weekend drużyny: Jagiellonii Białystok, Pogoni Szczecin, Śląska Wrocław, Arki Gdynia, Cracovii, Widzewa Łódź, Stadionu Śląskiego Chorzów, Legii Warszawa, Polonii Warszawa, a także FK Mińsk. Gospodarze wystawili dwie drużyny – KS SEMP I oraz KS SEMP II.

Dziewięcioosobowe zespoły z rocznika 2007 rozgrywały w sobotę mecze w dwóch grupach, z kolei w niedzielę rozgrywki wyłoniły zwycięzców w rywalizacji pucharowej. Ten sprawdzian umiejętności na pewno był wartościowy – w końcu na ursynowski turniej przyjechało wiele znakomitych drużyn, których dorosłe wersje oglądamy w Ekstraklasie.

- Patrząc na rywali, warto było się sprawdzić w takich zawodach. Nasi zawodnicy mogą tylko na tym zyskać. Udało nam się zaangażować na turniej naprawdę mocne drużyny. Poza tym, to doświadczenie zaprocentuje w przyszłości – nie będzie wtedy ważne dzisiejsze odległe miejsce, ale nauka, jaką wynieśli. Z największych firm tak naprawdę brakowało nam Lecha Poznań i Zagłębia Lubin - drużyn, które bardzo dobrze szkolą młodzież – tłumaczy Sebastian Gościniarek, prezes KS SEMP.

Ostatecznie w turnieju najlepsza okazja się Legia Warszawa, która potrzebowała dopiero serii rzutów karnych, by wygrać finałowy mecz. Był on powtórką z zeszłego roku, kiedy to Legia i Pogoń Szczecin również zmierzyły się ze sobą o miano najlepszego zespołu. W regulaminowym czasie (25 minut gry) padł wynik 1:1. Był to mecz o zawrotnym tempie, gdzie z każdej strony oglądaliśmy piękne akcje, a obie ekipy stwarzały podobną liczbę sytuacji. Jako pierwsi gola zdobyli legioniści – na 1:0 trafił w dziesiątej minucie Jakub Solecki. Dwie minuty później było już jednak 1:1 – dla Pogoni trafił Oskar Śliwowski.

W spotkaniu widzieliśmy dosłownie wszystko – świetne parady bramkarzy, akcję z czterema dobitkami na bramkę Legii, groźne strzały z dystansu, samotny rajd gracza Legii, Stanisława Gieroby. Niestety przydarzyły się też dwie kontuzje – po ostrych faulach zawodnicy padali z impetem na sztuczną murawę, stąd potrzebna była pomoc lekarzy.

Tak jak zapowiadali organizatorzy były niespodzianki dla kibiców – gościem specjalnym był znany komentator Telewizji Polskiej, Dariusz Szpakowski. Jego komentarza mogliśmy wysłuchać przy okazji rywalizacji o trzecie miejsce pomiędzy Śląskiem a Cracovią, jak również w finale pomiędzy Legią a Pogonią.

- Ja wiem, że jest w was teraz złość – ale niczym się nie martwcie, odegracie się za rok, a dziś możecie z podniesionym czołem iść i powiedzieć, że daliście z siebie wszystko – pocieszał po porażce 1:3 w rzutach karnych rozżalonych piłkarzy Pogoni komentator TVP.

Z wyniku zadowolony był z kolei Maciej Pietraszko, trener drużyny Legii. - Bardzo nas cieszy zwycięstwo, zależało nam na nim. To, co jednak jest najważniejsze i to, co cieszy najbardziej to indywidualna postawa chłopców oraz chęć wygrywania - mówił.

Rywalizacji przyglądał się także obecny na dwudniowej rywalizacji skaut Polskiego Związku Piłki Nożnej, Ryszard Robakiewicz. - Usłyszeliśmy nawet od niego kilka pochwał dla naszych zawodników – powiedział trener Legii.

Na Koncertową zawitali także piłkarze Legii Warszawa – w sobotę obecny był bramkarz Arkadiusz Malarz, zaś w niedzielę przy wręczaniu nagród pomagał Inaki Astiz, obrońca zespołu mistrza Polski.

- Zawsze jest miło szczególnie dla chłopaków, że piłkarz pierwszego zespołu mistrza Polski zawitał na taki turniej. To jest na pewno motywacja. Co do wyniku, z pewnością to dla nich miłe chwile. Zawsze jest fajnie popatrzeć, jak dzieciaki ganiają za piłką, a tym fajniej, jeśli wygrywają. Dzisiaj Legia wygrała i wiadomo, że to też cieszy – powiedział nam hiszpański defensor.

- Myślę, że chłopaki mają dziś świetne warunki do treningu i do gry w piłkę, znacznie lepsze niż kiedyś. Te hale, boiska pod balonami – to wszystko jest fajnym udogodnieniem. Można się tylko cieszyć, że mogą z tego korzystać – dodał.

W meczu o trzecie miejsce triumfowała drużyna Cracovii, która pokonała Śląsk Wrocław 2:0. Bramki strzelali Oskar Gerstenstein oraz Kacper Sztylka. Drużyny gospodarzy, czyli KS SEMP I i KS SEMP II zajęły odpowiednio dziewiąte i dwunaste miejsce.

Podczas ceremonii końcowej wszyscy zawodnicy otrzymali upominki, nagrody rzeczowe (smycze, ochraniacze, koszulki, akcesoria sportowe), medale, dyplomy, a także pamiątkowe puchary.

- Jestem bardzo zadowolony z tego, jak udał się nam kolejny turniej. Pod względem organizacyjnym było wyśmienicie, pod względem sportowym – może trochę mniej, jeśli spojrzymy na perspektywę KS SEMP. Niemniej, mam nadzieję, że w przyszłym roku się odegramy, a pozostałe ekipy zapraszamy do nas z powrotem – podsumował prezes ursynowskiego SEMP-a Sebastian Gościniarek.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Sierpień 2019

po wt śr cz pt so nd
1
2
Events of the day 3 Sierpień 2019 (sobota)
Events of the day 4 Sierpień 2019 (niedziela)
5
6
Events of the day 7 Sierpień 2019 (środa)
Events of the day 8 Sierpień 2019 (czwartek)
9
Events of the day 10 Sierpień 2019 (sobota)
11
Events of the day 12 Sierpień 2019 (poniedziałek)
Events of the day 13 Sierpień 2019 (wtorek)
Events of the day 14 Sierpień 2019 (środa)
15
16
Events of the day 17 Sierpień 2019 (sobota)
18
19
Events of the day 20 Sierpień 2019 (wtorek)
Events of the day 21 Sierpień 2019 (środa)
Events of the day 22 Sierpień 2019 (czwartek)
Events of the day 23 Sierpień 2019 (piątek)
Events of the day 24 Sierpień 2019 (sobota)
25
26
Events of the day 27 Sierpień 2019 (wtorek)
Events of the day 28 Sierpień 2019 (środa)
Events of the day 29 Sierpień 2019 (czwartek)
Events of the day 30 Sierpień 2019 (piątek)
Events of the day 31 Sierpień 2019 (sobota)

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu