Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Legendy piłki i internetowi idole "wykopali" raka!

18.03.2019
Gry zespołowe
Pozostałe

Dariusz Dziekanowski, Maciej Szczęsny, DissBlaster z kanału "Footroll" na boisku, Roman Kosecki na ławce trenerskiej i Cyber Marian w roli komentatora. Tak właśnie wyglądał wielki Mecz Gwiazd, który zwieńczył akcję "Wykopać Raka". Fundacja "Rak'n'Roll - Wygraj Życie!" i stowarzyszenie "Sportowy Bohater" wspólnymi siłami zbierały fundusze, aby pomóc chorym na nowotwory.

Finałowy Mecz Gwiazd w Arenie Ursynów był podsumowaniem akcji zbierania środków na walkę z nowotworami. W charytatywnym meczu ekipa Rak'n'Roll (skład: PLKD, Gabor, Tomek Staśkiewicz, Koza Sport, Piotr Jeleń, Patryk Czerniejewski, Y i Roman Kosecki w roli trenera) zmierzyła się z drużyną Sportowego Bohatera (skład: Maciej Szczęsny, Lotar, DissBlaster, Juras, Dariusz Dziekanowski, Lis Pola Karnego, Krzysztof Sułkowski oraz "Wojciech Szczęsny"). 

Zawodnicy rozegrali dwie połowy, a każda trwała 20 minut. Sportowy Bohater wziął rywala szturmem i zaznaczył swoją wyższość jeszcze przed przerwą. Po gwizdku sędziego na tablicy wyników widzieliśmy 8:1. Po przerwie drużyna Rak'n'Rolla spróbowała się postawić, ale przeciwnik narzucił twarde warunki. Doświadczenie Dariusza Dziekanowskiego, wsparte szaleńczymi atakami Lisa Pola Karnego, okazało się nie do zatrzymania. Druga połowa zakończyła się wynikiem 4:1. Ekipa Sportowego Bohatera wygrała całe spotkanie bilansem 12:2. 

- Chętnie biorę udział w tego typu akcjach. Chodzi o to, żebyśmy pomagali, kiedy tylko możemy. Jestem trenerem, nie gram z powodu kontuzji kostki. Dziś widziałem się z drużyną pierwszy raz, więc przygotowania są bardzo krótkie. Zdołaliśmy jednak przeprowadzić kilka owocnych dyskusji - przed meczem powiedział Roman Kosecki, były piłkarz.

W przerwie meczu przeprowadzono licytację atrakcyjnych gadżetów sportowych. Wśród przedmiotów znalazła się koszulka reprezentacji Polski z podpisem Zbigniewa Bońka, koszulka Legii Warszawa z obecnego sezonu z podpisami zawodników, plastron startowy Kamila Stocha z konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie czy koszulka okolicznościowa Trefla Gdańsk. Pieniądze z licytacji przeznaczone będą na walkę z nowotworami.

- W skali od jednego do dziesięciu daję sobie mocną czwórkę. Na szczęście w tych meczach chodzi o dobrą zabawę. Chęć zwycięstwa oczywiście jest, ale przede wszystkim rozrywka. Mam cel na dzisiaj - chcę strzelić bramkę - rok temu się nie udało. Teraz idę na sępa, nie ma obrony - tuż przed rozpoczęciem spotkania żartował Maciek "DissBlaster" Krawczyk z piłkarskiego kanału "Footroll".

Przed Meczem Gwiazd rozegrano finałowe spotkanie turnieju, do którego przystąpiło osiem drużyn z całej Warszawy. Ekipy wpłaciły wpisowe na rzecz fundacji i przez kilka tygodni rywalizowały o złoto. W Arenie Ursynów najlepszymi okazali się być "Chłopcy z Bielan", którzy obronili tytuł dopiero w serii rzutów karnych.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
Events of the day 1 Maj 2019 (środa)
2
3
Events of the day 4 Maj 2019 (sobota)
Events of the day 5 Maj 2019 (niedziela)
6
7
Events of the day 8 Maj 2019 (środa)
9
10
Events of the day 11 Maj 2019 (sobota)
Events of the day 12 Maj 2019 (niedziela)
13
Events of the day 14 Maj 2019 (wtorek)
Events of the day 15 Maj 2019 (środa)
Events of the day 16 Maj 2019 (czwartek)
Events of the day 17 Maj 2019 (piątek)
Events of the day 18 Maj 2019 (sobota)
Events of the day 19 Maj 2019 (niedziela)
20
21
Events of the day 22 Maj 2019 (środa)
23
24
Events of the day 25 Maj 2019 (sobota)
Events of the day 26 Maj 2019 (niedziela)
27
Events of the day 28 Maj 2019 (wtorek)
Events of the day 29 Maj 2019 (środa)
30
31

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu