Koncertowa w pięknym stylu obroniła koszykarski tytuł mistrza dzielnicy

29.01.2019
Gry zespołowe
Sport szkolny

20 szkół i ponad dwustu zawodników z rocznika 2003-2005 spotkało się na dzielnicowych eliminacjach 52. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce. Hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 303 przez 3 dni była areną pięknej, sportowej rywalizacji.

W turnieju wzięło udział 11 drużyn męskich oraz 9 żeńskich. Grając na dwóch boiskach jednocześnie, młodzi sportowcy zmierzyli się ze sobą w systemie „każdy z każdym". Mecze fazy grupowej składały się z 7-minutowych kwart z opcjonalną, krótką dogrywką. Spotkania finałowe trwały natomiast 40 minut z dogrywką 5-minutową. Jak się okazało, była ona potrzebna w walce o I miejsce pomiędzy dziewczętami z Koncertowej i SP 336.

Skład Szkoły Podstawowej nr 303 gładko dotarł do walki o medale, wysoko wygrywając większość spotkań eliminacyjnych, np. swoje rywalki w koszulkach SP 330 udało się im pokonać 48:3. Dopiero w półfinale wyzwanie rzuciła dziewczynom drużyna z Lokajskiego, którą te pierwsze zwyciężyły stosunkiem 42:35. Zespół SP 340 wygrał z kolei mecz o III miejsce ze Szkołą Podstawową nr 384. Co ciekawe, to właśnie SP 340 rozegrała otwierający zawody mecz grupy A z nikim innym, jak późniejszym finalistą – SP 336. Sympatyczne dziewczęta z Małcużyńskiego przegrały tamto starcie 20:16, zajmując drugą lokatę w tabeli. Później wygrały jednak wszystkie kolejne mecze, by w starciu o puchar zmierzyć się w niezwykle wyrównanym pojedynku ze szkołą przy Koncertowej. Nieco bardziej celna w rzutach wolnych była drużyna SP 303 i to właśnie jej przypadło ostateczne zwycięstwo tego turnieju.

Ich szkolni koledzy z klubu Gim92 nie dali żadnych szans swoim przeciwnikom, z meczu na mecz wykręcając coraz bardziej kosmiczne wyniki. 93:6 z SP 330, 101:9 z SP 340, 133:15 z SP 96 i wreszcie 174:23 w rozgrywce o I miejsce dobitnie świadczy o poziomie gry ubiegłorocznych wicemistrzów Warszawy.

- W tej kategorii wiekowej różnice na boisku są ogromne. Drobny 13-latek nie ma takich predyspozycji jak jego o 2 lata starszy kolega. Widać to jeszcze bardziej, jeżeli ten starszy dodatkowo trenuje poza lekcjami wf-u – powiedział Jarosław Łukasiewicz, trener Gim92 i organizator zawodów.

Podczas uroczystego wręczenia pucharów, medali oraz dyplomów głos zabrał naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji – Zenon Dagiel – życząc młodzieży udanego występu podczas finałów stołecznej olimpiady. Nagrody sportowcom wręczała również Ewa Garstecka z tego samego wydziału i dumny ze swoich uczniów dyrektor szkoły Mariusz Karczewski. Ubiegłoroczne rozgrywki w kategorii „młodzież" SP 303 zakończyła bowiem drugim wynikiem w Warszawie, zostawiając za sobą 145 innych placówek, w tym niejedno sportowe liceum. Do tak ogromnego sukcesu szkoły swoją cegiełkę dołożyli trenujący w Gim92 koszykarze, którzy mają teraz szansę przebić własne zwycięstwo, sięgając tym razem po mistrzostwo stolicy.