Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Kolejno złoto dla Ursynowa!

03.12.2016
Sport szkolny

Tydzień temu po tytuł Szkolnych Mistrzów Warszawy sięgnęli unihokeiści z SP 112 Przymierza Rodzin, wczoraj najcenniejsze w warszawskich rozgrywkach międzyszkolnych trofeum zostało wywalczone przez szczypiornistów z Gimnazjum nr 94 im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej.

Tym samym podopiecznym trenera Roberta Grzendy udało się powtórzyć sukces sprzed dwóch lat.

- Sporo było tych medali. Dużo brązowych, kilka srebrnych. Wiadomo jednak, że najbardziej cieszą te złote – powiedział zadowolony trener.

Nasi piłkarze ręczni w finale zmierzyli się z Gimnazjum nr 16 z Ochoty. To placówka z równie silnymi tradycjami szczypiorniaka co nasza, więc finał stał na wysokim poziomie.

- Wynik tego nie mówi, ale momentami było ciężko. Mocno kąsali ze skrzydeł. Choć co ciekawe najtrudniejszy mecz rozegraliśmy na samym początku rozgrywek, jeszcze w grupie, z zespołem, który nie powinien nam zagrozić. Mecze grane były wtedy dwa razy po dziesięć minut, nie jak finały dwa razy po dwadzieścia, i musieliśmy się natrudzić, żeby wyciągnąć to spotkanie – kontynuował szkoleniowiec naszych złotych chłopaków.

Finał rzeczywiście nie był łatwy. Z początku gimnazjaliści z Natolina bez trudu zdobywali punkty nie tracąc ani jednej bramki. Potem jednak do głosu zaczęli dochodzić reprezentanci Ochoty. Wynik w końcu zbliżył się do różnicy ledwie jednego oczka.

Wtedy dał o sobie znać, nie po raz pierwszy i ostatni w tym meczu, największy kłopot naszych rywali w tym spotkaniu – ciągłe łapanie dwuminutowych wykluczeń. Jedno z nich pozwoliło naszych uspokoić sytuację i powiększyć przewagę. Do przerwy było 15:10 dla Ursynowa.

Po wznowieniu gry "Szesnastka" zaczęła grać coraz lepiej. Najgroźniejszą bronią naszych rywali był prawy skrzydłowy, który bezlitośnie wykorzystywał każdą sytuację. Bardzo duże problemy sprawiał też środkowy rozgrywający, kapitan Ochoty, który był bardzo ruchliwy, świetny w przechwycie, dostrzegał kolegów i celnie im podawał, potrafił słać bardzo silne i precyzyjne strzały z drugiej linii.

Z pomocą znów przyszło to, że nasi zawodnicy byli zbyt trudni do zatrzymania dla broniących rywali. Gdy dwóch z nich w krótkim odstępie czasu złapało kary, uczniowie z Gimnazjum nr 94 odskoczyli tak daleko z punktami, że było już wiadomo, że tylko cud może odebrać naszym złoto Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Cudu nie było i mecz zakończył się wynikiem 30:25 dla reprezentantów Ursynowa.

W ekipie trenera Grzendy może nie było tak bardzo wyróżniających się zawodników jak u rywali, ale właśnie na tym polegała siła Gimnazjum nr 94 – bardzo dobrze grał prawie każdy i prawie każdy zdobywał punkty dla zespołu. Wiele wejść naszych zawodników powodowało, że ochocianom odechciewało się grać. Silne, zdecydowane i zabójczo skuteczne wejścia w szyki obronne "Szesnastki" były przyczyną tak dużej ilości przewinień i kar dla naszych rywali. Po prostu nie dawali sobie z nimi rady.

Na mecz dotarły w drugiej połowie koleżanki ze szkolnych ław naszych szczypiornistów. Dziewczyny przyjechały prosto z dzielnicowych eliminacji WOM w koszykówce, które wygrały (poświęcimy temu osobną wiadomość). Warto też podkreślić, że dziewczęta z Gimu 94 same zajęły świetne piąte miejsce w swoich finałach szczypiorniaka. Im też gratulujemy!

Gratulujemy jednak przede wszystkich trenerowi Robertowi Grzendzie i jego ekipie. Co roku liczymy na ich medale. W końcu prowadzenie klas o profilu piłki ręcznej do czegoś zobowiązuje. Jednak zdobyć Szkolnego Mistrza Warszawy nikomu nie jest łatwo, bo konkurencja jest spora.

Brawo chłopaki, brawo trenerze!

Archiwum aktualności

Kalendarz

Styczeń 2021

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu