Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Kickflip, switch i nollie! Jam Deskorolkowy na Ursynowie

28.04.2019
Pozostałe
Rekreacja

Dziesiątki deskorolek, triki na murkach i tłuste bity w tle! Tak wyglądała sobota na skateparku Przy Bażantarni. Jam miłośników deski przyciągnął wkręconych w temat z całej Warszawy i nie tylko. Organizatorzy już zapowiadają kolejne imprezy z trackami w roli głównej.

Pierwszy na Ursynowie Jam Deskorolkowy przyciągnął tłumy jeżdżących. Przez całą sobotę skaterzy popisywali się umiejętnościami na torze Przy Bażantarni. - Skate Jam polega na integracji środowiska, wspólnej zabawie i oczywiście jeździe. Cieszymy się tym czasem, bo są tu sami swoi. Jesteśmy w ciężkim szoku, bo nie sądziliśmy, że zbierze się aż tyle osób - mówi Jan Żuchowski i Patryk Pawlak, organizatorzy deskorolkowej imprezy i przedstawiciele Stowarzyszenia Ceste.

Dzień z deską nie ograniczył się jedynie do swobodnych przejazdów. Organizatorzy przygotowali konkursy tricków, w których udział mógł wziąć każdy. - Teraz mamy najdłuższy skok, mieliśmy najwyższy skok, później robimy tzw. best tricki, które polegają na tym, że ludzie wyciągają swoje najlepsze sztuczki na przeszkodach - dodaje Patryk.

Chłopaki organizowali już podobne eventy, jednak poprzednie dedykowane były hulajnogom. Stowarzyszenie Ceste promuje wszelkie formy rekreacji, choć hulajnoga i deska to ich ulubione sprzęty. 

Na Ursynów dotarli zajawkowicze z różnych rejonów Warszawy. - Przyjechało sporo osób. Są ludzie z Żoliborza, widziałem już znajomych z Pragi i Piaseczna. Oczywiście najwięcej jeżdżących jest z Ursynowa - mówi Janek. Za oprawę muzyczną odpowiadali DJ Staszek Selektah i DJ Mariano MBH. Zadbali o soczyste, klasyczne bity, które przeplatali nowymi brzmieniami. 

W sobotę 11 maja Ceste zaprasza na kolejny event. Aktywiści wracają do hulajnogi i zapraszają wszystkich jeżdżących na kabacki skatepark.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Kwiecień 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu