Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Kamyk odebrał Kossuthowi tytuł mistrza Ursynowa

04
03
Gry zespołowe
Sport szkolny

Po kilkuletniej dominacji na lokalnej arenie żeńska drużyna LXIII LO im. Lajosa Kossutha uległa Kamykowi 2:0 podczas rozgrywek, dających zwycięzcy awans do rywalizacji na poziomie ogólnomiejskim.

Wtorkowe eliminacje Licealiady 52. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w siatkówce dziewcząt dobitnie pokazały, jak ważną rolę w sporcie – oprócz systematycznych treningów – odgrywa psychika zawodnika. W rozgrywkach wzięły udział tylko 3 zespoły, co teoretycznie każdemu z nich dawało dużą szansę na wygranie zawodów. W praktyce zaś drużyna z Kossutha oraz Przymierza Rodzin nie była w stanie przełamać seryjnych zagrywek w wykonaniu czterech dziewczyn z LXX LO. Izabela Tatara, Julia Filipczuk, Aleksandra Klimek i Maja Perzyna zdobywały dla swojej drużyny nawet 12 punktów z rzędu! Jeden z dwóch setów wygranych z podopiecznymi Moniki Macińskiej (Przymierze) zakończył się rzadko spotykanym w siatkówce wynikiem 25:1. Po trzyletniej przerwie dziewczęta z Dembowskiego znowu będą mogły zawalczyć o medale na najwyższym, stołecznym szczeblu. W przeszłości drużyna Bogusławy Bakalarczyk była nawet wicemistrzem Warszawy, jednak rotacja zawodników w poszczególnych rocznikach sprawia, iż nigdy nie wiadomo, jacy zawodnicy wystąpią w danym sezonie. Nigdy nie ma się gwarancji na obronę tytułu.

Sport w Kamyku – podobnie z resztą jak w LXIII LO - od wielu już lat stoi na bardzo wysokim poziomie, chociaż żadna z tych szkół nie jest liceum o profilu sportowym. Ubiegłoroczna klasyfikacja 51. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży dała tym placówkom piątą oraz szóstą lokatę w stolicy w zestawieniu z sześćdziesięcioma dwoma innymi szkołami. Kossuth zanotował wtedy wynik tylko o jeden punkt gorszy od swojego odwiecznego rywala z naszej dzielnicy (22 pkt.). Kamyk – oprócz świetnych wyników – może również pochwalić się edukacją sportową. Prowadzony tam program „Kibicuj Fair” angażuje w zawody uczniów niebiorących udziału w grze, zaś wychowankowie szkoły aktywnie pomagają Bogusławie Bakalarczyk oraz Piotrowi Wasilewskiemu w organizacji turnieju.

- Dobre wyniki sportowe naszych uczniów to również zasługa naszej Rady Pedagogicznej, która okazuje zawodnikom dużą wyrozumiałość oraz pomoc w nadrobieniu ewentualnych zaległości w nauce – dodaje Bogusława Bakalarczyk, trener.

Najlepsi sportowcy wyróżniani są ponadto przez Andrzeja Woźniaka – dyrektora szkoły – nagrodami rzeczowymi, a wszyscy startujący otrzymują słodycze. Tak było również i tym razem, podczas uroczystego wręczenia nagród z udziałem przedstawicieli lokalnych władz. Na dekorację uczestników przybyli nie tylko pracownicy Wydziału Sportu i Rekreacji, Ewa Garstecka oraz Zenon Dagiel – naczelnik tej komórki – ale również zastępca burmistrza Ursynowa Piotr Zalewski. Puchary, medale i dyplomy powędrowały nie tylko w stronę uśmiechniętych siatkarek, ale również do ich trenerów (m.in. Agnieszki Ciechan z Kossutha).

Pierwsze miejsce w tegorocznych rozgrywkach zdobyły: Izabela Tatara, Aleksandra Klimek, Julia Filipczuk, Weronika Wargocka, Hanna Gabryszewska, Maja Perzyna, Agata Jurgiel, Dominika Tańska, Małgorzata Grubelska, Marta Horbowy, Natalia Sadowska oraz Zuzanna Szewczak.

Dziewczętom z Kamyka życzymy co najmniej takich samych sukcesów, jakie były udziałem ich starszych koleżanek w latach ubiegłych.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Kwiecień 2019

po wt śr cz pt so nd
Events of the day 1 kwiecień 2019 (poniedziałek)
Events of the day 2 kwiecień 2019 (wtorek)
Events of the day 3 kwiecień 2019 (środa)
4
Events of the day 5 kwiecień 2019 (piątek)
Events of the day 6 kwiecień 2019 (sobota)
Events of the day 7 kwiecień 2019 (niedziela)
8
9
Events of the day 10 kwiecień 2019 (środa)
11
12
Events of the day 13 kwiecień 2019 (sobota)
Events of the day 14 kwiecień 2019 (niedziela)
15
Events of the day 16 kwiecień 2019 (wtorek)
Events of the day 17 kwiecień 2019 (środa)
18
19
Events of the day 20 kwiecień 2019 (sobota)
21
22
Events of the day 23 kwiecień 2019 (wtorek)
Events of the day 24 kwiecień 2019 (środa)
Events of the day 25 kwiecień 2019 (czwartek)
Events of the day 26 kwiecień 2019 (piątek)
Events of the day 27 kwiecień 2019 (sobota)
Events of the day 28 kwiecień 2019 (niedziela)
29
Events of the day 30 kwiecień 2019 (wtorek)

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu