Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Kajakowy Ursynów w czerwcu

03.06.2020
Plakat - spływ kajakowy
Pozostałe
Rekreacja

Wobec poluzowania przez rząd obostrzeń, związanych ze sportem i rekreacją, Fundacja AVE dzięki dofinansowaniu Dzielnicy Ursynów po raz dziewiąty rozpoczyna realizację spływów kajakowych dla mieszkańców pn. „Ursynowska Akademia Kajakowa”.

- Cieszymy się, że pomimo koronawirusa możemy zaoferować aktywny i zdrowy sposób spędzania wolnego czasu – mówi Bartłomiej Włodkowski, prezes Fundacji AVE. – Choć oczywiście będziemy musieli uwzględnić obowiązujące obostrzenia. Podczas przejazdu nad rzekę, w busie, uczestnicy muszą mieć zakryte usta i nosy, na postojach zachowywać dystans 2 metrów oraz dezynfekować ręce. W jednym kajaku znajdą się osoby, które zgłaszają się razem – jeśli ktoś nie będzie miał „własnej pary”, popłynie sam.    

W nadchodzącym sezonie zaplanowano aż 7 wypraw różnymi rzekami Mazowsza, w tym jedną kajakowo-rowerową. – To nowość – dodaje Włodkowski. – Część trasy połowa grupy pokona „na wiosłach”, a część na dwóch kółkach. Potem – zamiana. Mamy nadzieję, że taka formuła przypadnie do gustu Ursynowianom, którzy dotychczas niezwykle entuzjastycznie reagowali na nasze kajakowe projekty.

Terminy spływów i zapisy ogłaszane będą na początku każdego miesiąca. W czerwcu zaplanowano trzy pierwszy wyprawy: 6 VI Wkrą z Glinojecka, 13 VI Bugiem w okolicach Kuligowa oraz 21 VI Rządzą. Trasy dostępne są dla wszystkich, niezależnie od doświadczenia wodniackiego. 

W ramach każdego wyjazdu zaplanowano również krótki instruktaż z wiosłowania i prowadzenia kajaka. Uczestnicy pokonają od 13 do 18 km. Jest to dystans przystępny także dla osób, które pływają okazjonalnie. – Płyniemy w dwuosobowych kajakach polietylenowych, a dzieci muszą być pod opieką osoby dorosłej. Każdy może czuć się z nami bezpiecznie. Wyprawy zabezpieczają bowiem uprawnieni przewodnicy oraz ratownicy WOPR – podkreślają organizatorzy.

Spływy startują o g. 9 sprzed ursynowskiego ratusza. Powrót w to samo miejsce ok. g. 17/18. Fundacja zapewnia transport busami na miejsce startu spływu oraz z powrotem. W przypadku niepogody impreza zostanie przełożona  na inny termin, a zapisani uczestnicy zostaną o tym poinformowani telefonicznie.

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy poprzez stronę internetową fundacjaave.pl (w zakładce „9. Ursynowska Akademia Kajakowa” znajdują się stosowne linki). Po wypełnieniu formularza zgłoszone osoby otrzymają mailowe potwierdzenie o zapisie na spływ oraz szczegóły dotyczącej wyprawy. Koszt udziału: 30 zł osoby dorosłe, 15 zł dzieci i młodzież do lat 18.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Styczeń 2021

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu