Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Jutro Bieg Lotnika! Przyjdź pokibicować i zabawić się

17.08.2018
Bieganie

W sobotę będzie można połączyć pasję sportową z pasją do lotnictwa. Jutro (18 sierpnia) odbędzie się Bieg Lotnika po Lesie Kabackim i całodniowy piknik. Będą spotkania z pilotami, konkursy i muzyka na żywo.

Dla wytrwałych do pokonania będzie 15 km z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości lub nieco mniejszy dystans - 10 km dla tych, co chcą uczcić 100-lecie lotnictwa wojskowego. Każdy z biegaczy otrzyma koszulkę i numer startowy, a po ukończeniu biegu medal oraz tradycyjną żołnierską grochówkę. Zgłosiło się 290 osób, zapisy się skończyły. Start o godzinie 10.00, obok parkingu Centrum Operacji Powietrznych przy ul. Leśnej. Biegowi będzie towarzyszył piknik.

- Wszyscy chętni będą mogli porozmawiać z pilotami samolotów F-16 i MIG-29, będą konkursy z nagrodami w postaci koszulek i książek o tematyce lotniczej, namiot Fundacji Spadkobierców Tradycji Dywizjonu 303.  Zapraszam też na wystawę zdjęć o tematyce lotniczej oraz filmy przedstawiające historię Sił Powietrznych - mówi Zbigniew Ruszniak z Centrum Operacji Powietrznych, które przy współudziale dzielnicy Ursynów organizuje bieg i piknik.

Poza tym będzie można zobaczyć zdjęcia pokazujące działalność Państwowych Zakładów Lotniczych w 20-leciu międzywojennym. Staną też namioty Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych i Instytutu Techniki Lotniczej gdzie będzie można dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy m.in. jak zostać pilotem.

Na piknik z okazji biegu organizatorzy zapraszają całe rodziny a dla tych, którzy niezbyt interesują się lotnictwem będą inne atrakcje: występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego oraz zespołu Jęki z Białołęki, grającego głównie covery polskich zespołów polskich zespołów z lat 80. i 90. Będzie też pokaz motocykli YAMAHA. Dla najmłodszych gości dostępny będzie plac zabaw z torem przeszkód, zjeżdżalnią oraz euro bungee.

- W związku z tym, że start i meta biegu będą na parkingu Centrum Operacji Powietrznych trudno będzie zaparkować, prosimy o przybycie na piknik najlepiej spacerem przez Las Kabacki (około 700 metrów leśnym przedłużeniem ulicy Leśnej) lub komunikacją miejską - radzi Zbigniew Ruszniak.

Przedsięwzięcie odbywa się przy wsparciu Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Czerwiec 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu