Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Już niedługo Onkobieg! Można się jeszcze zapisać

24.08.2018
Bieganie

Truchtanie, jazda na rolkach czy hulajnodze. Pomagać można nawet podczas uprawiania sportu! Najważniejsze, by pokonać pętlę i w ten sposób "zarobić" u sponsorów datki na pomoc chorym na nowotwory. W niedzielę, 2 września na Ursynowie odbędzie się kolejna edycja "Onkobiegu. Razem po zdrowie!". Można się jeszcze zapisać do udziału w tej szlachetnej inicjatywie.

Zadanie jest proste - w godzinę uczestnicy biegu przebiegają, przespacerowują lub przejeżdżają na rolkach i hulajnogach, wielokrotność jednej pętli wokół Centrum Onkologii - jak zawsze jest to 1560 metrów. Im więcej zaliczonych okrążeń, tym więcej pieniędzy sponsorzy przekażą na działalność Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki "Sarcoma". Organizacja od wielu lat bezpośrednio pomaga chorym na nowotwory. Funduje im m.in. transport, doradza, prowadzi akcje edukacyjne. W ubiegłym roku w imprezie wzięło udział ponad 2 tys. uczestników, pokonano 10.750 okrążeń, a zebrano ponad 70 tysięcy złotych.

Onkobieg to najstarszy bieg antynowotworowy w Polsce. - Spłacamy dług górze, za to, że nam się udało przeżyć. Kontynuujemy pomysł Terry'ego Foxa z Kanady, który też chorował na mięsaka - mówi Kamil Dolecki, prezes stowarzyszenia.

Fox - kanadyjski lekkoatleta, w wieku 22 lat w wyniku choroby nowotworowej stracił nogę powyżej kolana. Po tym fakcie zdecydował się przebiec w poprzek Kanady. W czasie biegu, nazwanego Marathon of Hope – Maraton Nadziei, zbierane były składki na fundusz walki z nowotworami.

Mięsaki to nowotwory tkanek miękkich i kości. Na ten nowotwór może zachorować każdy, bez względu na wiek czy płeć. W Polsce jest rozpoznawanych około 1.000 nowych przypadków rocznie i w ciągu ostatnich lat obserwuje się tendencję wzrostową w liczbie zachorowań. Mięsaki stanowią około 1% wszystkich nowotworów złośliwych u dorosłych i około 15% u dzieci.

Tegoroczny Onkobieg odbędzie się w niedzielę, 2 września na terenie Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Roentgena 5. Zarejestrować można się na dwa sposoby - na stronie: www.onkobieg.pl (dostępnych jest 1700 pakietów) oraz w dniu biegu od godz. 11:00 do 12:30 (dostępnych będzie tylko 250 pakietów)

- Dzięki zebranym środkom finansowym od partnerów i darowiznom od biegaczy możemy pomagać najbardziej potrzebującym osobom. Przez 11 lat wsparliśmy setki pacjentów, m.in. refundując im koszty dojazdu do referencyjnych klinik, rehabilitacji i protez. Poza tym, przez cały rok wzmacniamy przekaz związany z diagnostyką i profilaktyką nowotworową skóry i kości wśród różnych grup społecznych - mówi Szymon Bubiłek ze stowarzyszenia "Sarcoma".

Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Miasta st. Warszawy - Dzielnicy Ursynów

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu