Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Joga na trawie. Co tydzień w parku Przy Bażantarni

31.05.2019
Rekreacja

Może nie o wschodzie słońca, ale na pewno w pięknych okolicznościach przyrody - sąsiedzka joga na trawie kierowana jest do wszystkich. – Zabierzcie ze sobą maty, koleżanki z pracy, chłopaka, mamę i dzieciaki. Wszyscy są mile widziani – zachęcają organizatorki bezpłatnych zajęć w parku Przy Bażantarni.  

Takie sceny zazwyczaj oglądamy w filmach: słoneczny poranek, zielony park, na trawie ludzie w luźnych strojach rozkładają maty i zaczynają ćwiczyć jogę lub tai-chi. Jednak takie obrazki, od kilku lat możemy coraz częściej oglądać na żywo tuż obok – w ursynowskich parkach.

Dwie instruktorki jogi Marta Manulik i Basia Muzyka, które do tej pory w różnych częściach Ursynowa prowadziły zajęcia dla swoich sąsiadów, postanowiły połączyć siły. Teraz będą dzielić się swoją pasją w sezonie letnim w każdą sobotę i niedzielę organizując bezpłatne zajęcia na świeżym powietrzu w parku Przy Bażantarni.

Skąd w ogóle taki pomysł? - W moim przypadku dzielenie się swoimi umiejętnościami jest to po prostu zgodne ze ścieżką jogi – tłumaczy Basia, która od dwóch sezonów spotyka się w tej lokalizacji z grupą kilkunastu osób, aby wspólnie praktykować.

Marta zaczęła prowadzić bezpłatne spotkania z jogą w 2017 roku przy Kopie Cwila, kiedy kończyła właśnie studia na wydziale rehabilitacji AWF (Relaksacja i Joga) i chciała nabrać wprawy w prowadzeniu zajęć.

- Poza tym po prostu chcę się dzielić jogą z innymi a wiem, że nie każdy chce/może pozwolić sobie na regularne zajęcia. Dwa wakacyjne sezony spotykaliśmy się przy Kopie Cwila, a teraz zmieniamy miejscówkę na Park Przy Bażantarni. Liczę, że niektóre osoby będą też przychodzić do mnie na zajęcia regularne - w klubie przy lasku - mówi Marta Manulik.

Joginki zaprosiły do akcji kilku znajomych nauczycieli, pierwsze spotkanie z jogą Vinyasa zaplanowały już 1 czerwca. Dla tych, którzy nie znają tego stylu tłumaczą:

- W Vinyasie najważniejsze jest płynne połączenie ruchu z oddechem. Najpierw delikatnie rozgrzewamy ciało, żeby zrzucić z siebie napięcia z całego dnia. Później zaczynamy poznawać pozycje jogi: wojowników, kruki, drzewa, trójkąty i wiele, wiele innych. Poruszamy się między nimi w zgodzie ze swoim oddechem, poznając swoje ciało oraz jego możliwości i ograniczenia. Kończymy przyjemnym relaksem z dźwiękiem misy tybetańskiej i dzwonka koshi w tle.

Nauczycielki podpowiadają, że najwygodniej ćwiczy się w stroju niekrępującym ruchów, na bosaka. Dobrze mieć ze sobą wodę i coś do przykrycia w czasie relaksu. Spotkania będą odbywały się w każdą sobotę i niedzielę o godz. 10:00 przez cały sezon letni. W razie złej pogody zajęcia mogą być odwołane, dlatego warto śledzić wydarzenie na Facebooku.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Wrzesień 2019

po wt śr cz pt so nd
Events of the day 1 Wrzesień 2019 (niedziela)
2
3
Events of the day 4 Wrzesień 2019 (środa)
5
6
Events of the day 7 Wrzesień 2019 (sobota)
Events of the day 8 Wrzesień 2019 (niedziela)
9
Events of the day 10 Wrzesień 2019 (wtorek)
Events of the day 11 Wrzesień 2019 (środa)
12
13
Events of the day 14 Wrzesień 2019 (sobota)
Events of the day 15 Wrzesień 2019 (niedziela)
16
17
Events of the day 18 Wrzesień 2019 (środa)
19
20
Events of the day 21 Wrzesień 2019 (sobota)
Events of the day 22 Wrzesień 2019 (niedziela)
23
Events of the day 24 Wrzesień 2019 (wtorek)
Events of the day 25 Wrzesień 2019 (środa)
26
27
Events of the day 28 Wrzesień 2019 (sobota)
Events of the day 29 Wrzesień 2019 (niedziela)
30

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu