Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa dla każdego

IV Światowy Dzień Tenisa Stołowego

06
04
Pozostałe

Za nami sportowe obchody IV Światowego Dnia Tenisa Stołowego! 6 kwietnia – jak co roku – przy pingpongowym stole najważniejsza była dobra zabawa. W hali sportowej przy ul. Zoltana Balo 1, na warszawskich Kabatach odbyło się to fantastyczne wydarzenie, w którym uczestniczył jako gość specjalny wielokrotny mistrz Polski w tenisie stołowym, Daniel Górak.

Już poprzednia, trzecia edycja Światowego Dnia była wyjątkowa – Górak razem z Natalią Partyką, naszą medalistką paraolimpijską wzięli udział w niej, grając razem z młodymi tenisistami stołowymi na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki.
Jeden z najlepszych tenisistów w historii czempionatu Polski przyjął także zaproszenie UKS Lupus Kabaty w tym roku.

 

Jest czymś fantastycznym, by tu być. Dziękuję za zaproszenie UKS Lupus Kabaty, to naprawdę niezwykłe, że tak młody klub ściąga tutaj tak liczne grono ludzi garnących się do mojego ukochanego sportu – powiedział były reprezentant Polski.

Tenis stołowy uwielbiam, cieszę się, że także inni ludzie, którzy mają pasję, chcą tutaj przychodzić. To jest dyscyplina dla każdego bez względu na wiek, obwód w pasie, wzrost, płeć – każdy, dosłownie każdy może w to grać. I to jest piękne – dodaje Daniel Górak.

To, co jeszcze jest piękne to fakt, że tak wiele osób niepełnosprawnych przychodzi tutaj, na halę i gra w tenisa stołowego. Nie zważają na swoje ograniczenia, wielu nawet odnajduje pasję w tym sporcie, o czym zresztą mogłem się nawet przekonać w niektórych rozmowach z nimi – nadmienił na sam koniec.

Kilkadziesiąt osób zgłosiło się do gry przy ponad 30 stołach, co z tego, więc organizatorzy naprawdę mają się z czego cieszyć. Dopisała frekwencja, dopisał też naprawdę dobry poziom.

To nie był jednak zwykły turniej. Od początku nadmieniano, na jakich zasadach się tutaj wszyscy spotkali – chodziło o dobrą zabawę w rodzinnych gronach, a także pod obserwacją ich sportowych wzorów.

Nie zabrakło urozmaiceń, takich jak losowanie nagród dla obecnych na hali amatorów tenisa stołowego, a także mecz pokazowy Daniela Góraka i Miłosza Redzińskiego. Na ich przykładach podkreślano to, jak ciężką pracą można dojść do wspaniałych sukcesów.

 

Imprezę w kapitalny sposób poprowadził Paweł Rękawiecki, sprawujący się wyśmienicie w roli spikera.

Na wydarzeniu pojawił się także burmistrz dzielnicy Ursynów, Robert Kempa. Patronat nad zawodami objął Urząd Dzielnicy Ursynów.

Na kolejną edycję zapraszamy oczywiście za rok, ponownie 6 kwietnia!

Archiwum aktualności

Kalendarz

Październik 2018

po wt śr cz pt so nd
1
2
Events of the day 3 Październik 2018 (środa)
4
5
Events of the day 6 Październik 2018 (sobota)
Events of the day 7 Październik 2018 (niedziela)
8
9
Events of the day 10 Październik 2018 (środa)
Events of the day 11 Październik 2018 (czwartek)
12
Events of the day 13 Październik 2018 (sobota)
Events of the day 14 Październik 2018 (niedziela)
15
16
Events of the day 17 Październik 2018 (środa)
18
19
Events of the day 20 Październik 2018 (sobota)
Events of the day 21 Październik 2018 (niedziela)
22
23
Events of the day 24 Październik 2018 (środa)
25
26
Events of the day 27 Październik 2018 (sobota)
Events of the day 28 Październik 2018 (niedziela)
29
30
Events of the day 31 Październik 2018 (środa)

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu