Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

IRINA CUP 2019. Gimnastyczki artystyczne z całego świata!

07.04.2019
Pozostałe

Weekend w Arenie Ursynów mija przy popisach gimnastyczek artystycznych z całego świata. W sobotę rywalizowały juniorki, a już dzisiaj przy Pileckiego można podziwiać występy seniorskie. Zawody Irina Cup to efektowna mieszanka sportu, tańca i akrobacji. 

Trwają XI zawody Irina Cup, czyli międzynarodowy turniej gimnastyki artystycznej. To jedna z najbardziej prestiżowych imprez w tej kategorii w Polsce. W tym roku na Ursynowie pojawiły się zawodniczki z 22 krajów z całego świata - wśród nich znalazły się gimnastyczki z 30 czołowych klubów.

W sobotę układy przedstawiały juniorki. Publiczność mogła podziwiać po dwa występy każdej z zawodniczek - krótkie układy wzbogacały wirtuozerskie rekwizyty. Były więc wstęgi, piłki i skakanki.

- Postanowiłam przyjść i zobaczyć to na żywo. Bardzo lubię wszelkie akrobatyczne zawody, ale do tej pory zawsze oglądałam je w telewizji. Muszę przyznać, że niektóre dziewczyny zapierają dech w piersi. Szczególnie podobają mi się te wszystkie piruety z użyciem wstążek. Pięknie to wygląda, tak lekko, a one kolorowe jak motyle - mówi Monika, którą spotkaliśmy na trybunach.

Po oficjalnym rozpoczęciu turnieju i przedstawieniu zawodniczek odbył się pokaz układów zbiorowych. Wystąpiły zespoły z Polski, Ukrainy, Egiptu i Azerbejdżanu.

Występy dziewcząt ocenia profesjonalne, międzynarodowe jury. Oceniający zwracają uwagę na poziom trudności wykonywanych figur, złożoność całego układu i oczywiście błędy, które czasem się przytrafiają. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, bo większość kombinacji wymaga ekstremalnej zręczności i refleksu, nad którymi gimnastyczki pracują latami. 

Dzisiejsze występy zaczynają się o godz. 11:45. Zobaczymy dalsze popisy juniorek. O godz. 14:00 startuje wielobój indywidualny i zespołowy. XI Irina Cup zakończy się ceremonią o godz. 20:00. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny. Gimnastyczki rywalizują w Arenie Ursynów przy ul. Pileckiego 122.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
X

Wyślij link znajomemu