Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

III Liga WOM

29.05.2017
Sporty walki

Liga Warszawskiej Olimpiady Maluchów w Judo, to inicjatywa lokalnych klubów judo, aby ułatwić młodym adeptom tej sztuki start w pierwszych swoich zawodach. W ostatnią niedzielę, kolejna odsłona tego przedsięwzięcia, miała miejsce w siedzibie UKJ "Ryś" w Gimnazjum nr 94.

W zawodach wystartowało dwieście trzynaście dzieciaków z trzydziestu klubów. To najlepszy dowód na to jak potrzebne są zawody w formule funny judo. W Warszawie i okolicach działa wiele klubów szkolących setki dzieci. Ta rzesza młodych zawodników musi mieć, gdzie się sprawdzać i podnosić swoje umiejętności. Takie zawody jak Warszawska Olimpiada Maluchów im to umożliwia.

Sama organizacja imprezy jak zwykle stała na bardzo wysokim poziomie. W końcu środowisko UKJ "Ryś" stoi za sukcesem Warsaw Judo Open, największego turnieju judo rozgrywanego w Polsce!

- System informatyczny na zawodach dzieci i WJO jest ten sam. Ułatwia nam rozlosować pary, stworzyć całą drabinkę walk, przeprowadzić to wszystko sprawnie jak na imprezie o charakterze międzynarodowym – z zadowoleniem stwierdził Cezary Borzęcki, założyciel UKJ "Ryś" a jednocześnie Wiceprezes Polskiego Związku Judo.

Wszystko więc przebiegło wyjątkowo sprawnie. Po rozgrzewce dzieci zaczęły kolejno wchodzić na tatami i toczyć swoje pojedynki. Było widać lekki stres, ekscytację i chęć sprawdzenia się z rówieśnikami. W imprezie wystartowały dziewczęta i chłopcy z roczników 2007-2009.

Najlepszym w swoich kategoriach medale i nagrody wręczali Wiceburmistrz Ursynowa Rafał Miastowski oraz dzielnicowa radna Sylwia Krajewska, która przewodniczy Komisji Edukacji i Sportu.

Wszystkich młodym judokom gratulujemy samego startu. Każdy kto w niedzielę stanął do walki a nie został w domu jest prawdziwym zwycięzcą!

Wyniki.

Zdjęcia: Facebook


 

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu