Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

GIM 92 ze złotem i srebrem!

06.10.2016
Sport szkolny

Sztafetowe biegi przełajowe Warszawskiej Olimpiady Młodzieży nie mają w ostatnich latach szczęścia do pogody. W tym roku zapowiadało się, że będzie wyjątkowo paskudna aura. Wczoraj cały dzień lało, dziś rano sytuacja przedstawiała się tak samo.

Zawodnicy stawili się na Torze Wyścigów Konnych i czekali. Organizatorzy z powodu opóźnienia dwóch ekip przesunęli początek rywalizacji. Wszyscy też po cichu liczyli, że zgodnie z prognozą pogody deszcz przestanie padać. Trasa i tak była już mokra i śliska. W związku z tym została zmieniona i wyeliminowano z niej najbardziej stromy z podbiegów. W takich warunkach ściganie się w takim miejscu było zbyt dużym zagrożeniem.

Niestety deszcz cały czas padał i nie było wyjścia. Dziewczęta ze szkół podstawowych musiały ruszać mimo niesprzyjającej aury.

Ursynów w tym biegu, jak i w następnym, chłopców, reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 96 z ul. Sarabandy. Reprezentanci tej szkoły wygrali mistrzostwa dzielnicy i stanęli do walki o medale Szkolnych Mistrzostw Warszawy.

Dziewczętom poszło znacznie lepiej niż chłopcom. Od pierwszej zmiany trzymały się czwartego-siódmego miejsca i przez chwilę wydawało się nawet, że powalczą o najniższy stopień podium. Nie udało się. Skończyło się na szóstym miejscu.

Wygrała szkoła z Żoliborza, która zaprezentowała się znakomicie. Jej ostatnie zmiany, które z trzeciego miejsca wysunęły się na zdecydowane prowadzenie, były poza zasięgiem wszystkich zawodniczek dziś startujących.

Chłopcy ze szkoły z Zielonego Ursynowa pobiegli  poniżej swoich możliwości. Najprawdopodobniej wpływ na to miała już pierwsza zmiana. Uczeń SP 96 nie był w stanie przebić się do pierwszej dziesiątki. Potem koledzy bez wiary w sukces wybiegali na kolejne zmiany. Szkoda, ale sport szkolny ma uczyć charakteru i dzisiejsza porażka z pewnością będzie nauką dla młodych biegaczy, że bez zaciśnięcia zębów i dania z siebie wszystkiego nie ma co liczyć na sukces.

W konkurencji chłopców ze szkół podstawowych ponownie najlepsi byli reprezentanci Żoliborza.

W gimnazjach w obu kategoriach Ursynów wystawił uczniów Gimnazjum nr 92 z ul. Koncertowej. Pewnie wygrali oni dzielnicowe eliminacje i jak co roku szykowali się do walki o medale miejskich finałów.

Nie ma co się dziwić. Gimnazjum nr 92 regularnie rok w rok plasuje się na najwyższych miejscach klasyfikacji łącznej szkół gimnazjalnych Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Uczniowie tej szkoły trenują w UKS GIM 92, SEMP-ie, Tie-Breaku, Warszawskim Klubie Kolarskim i wielu innych klubach. Kadry jaką ma nasza placówka zazdrości nam większość stołecznych szkół.

Nauczyciele z Koncertowej poważnie podchodzą do rywalizacji w sztafetowych biegowych przełajowych. Uczniowie przechodzą testy i tylko najlepsi mają szanse na reprezentowanie szkoły. Na terenie naszej dzielnicy "92" nie ma sobie równych w sztafetach.

Jednak w rywalizacji miejskiej konkurencja jest spora. Na drodze Gimu 92 do złotego medalu w poprzednich latach na stawały szkoły ze Śródmieścia, Bielan czy Białołęki.

Tym razem jednak na nasze dziewczyny nie było mocnych. Zaczęły z bardzo dużą przewagą, potem spadły na trzecie miejsce, następnie znów wyszły na prowadzenie i mimo, że ostatnia z zawodniczek musiała odpierać ataki koleżanek z innych dzielnic – udało się! Gimnazjum nr 92 zajęło pierwsze miejsce!

Niewiele brakowało a sukces koleżanek powtórzyliby i chłopcy z tej placówki. Długo prowadzili w wyścigu, lecz ostatnie zmiany należały do uczniów Gimnazjum z Woli.

Tym samym szkoła z Północnego Ursynowa sięgnęła po dwa medale WOM – złoty i srebrny. To najlepszy wynik w historii szkoły i naszej dzielnicy. Kłaniamy się nisko przed uczniami, trenerami i dyrekacją Gimnazjum im. Jana Ursyna Niemcewicza.

Nagrody najlepszym wręczali Wiceburmistrz Ursynowa Rafał Miastowski, Przewodniczący Szkolnego Związku Sportowego Warszawy i Mazowsza Jan Dorosiewicz oraz Jan Krypa z Fundacji LOTTO Milion Marzeń.

Te podmioty: Dzielnica, SZS WWM i Fundacja LOTTO oraz Tor Wyścigów Konnych "Służewiec" zapewniły dzieciom wszystko czego potrzebowały: porządne szatnie, ciekawą trasę, zabezpieczenie medyczne, wodę oraz ciepły posiłek, specjalne koszulki dla biegaczy i nagrody dla najlepszych z nich.

Wszystkim im dziękujemy!  

Wyniki (96.5KB)
Archiwum aktualności

Kalendarz

Wrzesień 2019

po wt śr cz pt so nd
Events of the day 1 Wrzesień 2019 (niedziela)
2
3
Events of the day 4 Wrzesień 2019 (środa)
5
6
Events of the day 7 Wrzesień 2019 (sobota)
Events of the day 8 Wrzesień 2019 (niedziela)
9
Events of the day 10 Wrzesień 2019 (wtorek)
Events of the day 11 Wrzesień 2019 (środa)
12
13
Events of the day 14 Wrzesień 2019 (sobota)
Events of the day 15 Wrzesień 2019 (niedziela)
16
17
Events of the day 18 Wrzesień 2019 (środa)
19
Events of the day 20 Wrzesień 2019 (piątek)
Events of the day 21 Wrzesień 2019 (sobota)
Events of the day 22 Wrzesień 2019 (niedziela)
23
Events of the day 24 Wrzesień 2019 (wtorek)
Events of the day 25 Wrzesień 2019 (środa)
26
27
Events of the day 28 Wrzesień 2019 (sobota)
Events of the day 29 Wrzesień 2019 (niedziela)
30
X

Wyślij link znajomemu