Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

GIM 92 ze złotem i srebrem!

06.10.2016
Sport szkolny

Sztafetowe biegi przełajowe Warszawskiej Olimpiady Młodzieży nie mają w ostatnich latach szczęścia do pogody. W tym roku zapowiadało się, że będzie wyjątkowo paskudna aura. Wczoraj cały dzień lało, dziś rano sytuacja przedstawiała się tak samo.

Zawodnicy stawili się na Torze Wyścigów Konnych i czekali. Organizatorzy z powodu opóźnienia dwóch ekip przesunęli początek rywalizacji. Wszyscy też po cichu liczyli, że zgodnie z prognozą pogody deszcz przestanie padać. Trasa i tak była już mokra i śliska. W związku z tym została zmieniona i wyeliminowano z niej najbardziej stromy z podbiegów. W takich warunkach ściganie się w takim miejscu było zbyt dużym zagrożeniem.

Niestety deszcz cały czas padał i nie było wyjścia. Dziewczęta ze szkół podstawowych musiały ruszać mimo niesprzyjającej aury.

Ursynów w tym biegu, jak i w następnym, chłopców, reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 96 z ul. Sarabandy. Reprezentanci tej szkoły wygrali mistrzostwa dzielnicy i stanęli do walki o medale Szkolnych Mistrzostw Warszawy.

Dziewczętom poszło znacznie lepiej niż chłopcom. Od pierwszej zmiany trzymały się czwartego-siódmego miejsca i przez chwilę wydawało się nawet, że powalczą o najniższy stopień podium. Nie udało się. Skończyło się na szóstym miejscu.

Wygrała szkoła z Żoliborza, która zaprezentowała się znakomicie. Jej ostatnie zmiany, które z trzeciego miejsca wysunęły się na zdecydowane prowadzenie, były poza zasięgiem wszystkich zawodniczek dziś startujących.

Chłopcy ze szkoły z Zielonego Ursynowa pobiegli  poniżej swoich możliwości. Najprawdopodobniej wpływ na to miała już pierwsza zmiana. Uczeń SP 96 nie był w stanie przebić się do pierwszej dziesiątki. Potem koledzy bez wiary w sukces wybiegali na kolejne zmiany. Szkoda, ale sport szkolny ma uczyć charakteru i dzisiejsza porażka z pewnością będzie nauką dla młodych biegaczy, że bez zaciśnięcia zębów i dania z siebie wszystkiego nie ma co liczyć na sukces.

W konkurencji chłopców ze szkół podstawowych ponownie najlepsi byli reprezentanci Żoliborza.

W gimnazjach w obu kategoriach Ursynów wystawił uczniów Gimnazjum nr 92 z ul. Koncertowej. Pewnie wygrali oni dzielnicowe eliminacje i jak co roku szykowali się do walki o medale miejskich finałów.

Nie ma co się dziwić. Gimnazjum nr 92 regularnie rok w rok plasuje się na najwyższych miejscach klasyfikacji łącznej szkół gimnazjalnych Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Uczniowie tej szkoły trenują w UKS GIM 92, SEMP-ie, Tie-Breaku, Warszawskim Klubie Kolarskim i wielu innych klubach. Kadry jaką ma nasza placówka zazdrości nam większość stołecznych szkół.

Nauczyciele z Koncertowej poważnie podchodzą do rywalizacji w sztafetowych biegowych przełajowych. Uczniowie przechodzą testy i tylko najlepsi mają szanse na reprezentowanie szkoły. Na terenie naszej dzielnicy "92" nie ma sobie równych w sztafetach.

Jednak w rywalizacji miejskiej konkurencja jest spora. Na drodze Gimu 92 do złotego medalu w poprzednich latach na stawały szkoły ze Śródmieścia, Bielan czy Białołęki.

Tym razem jednak na nasze dziewczyny nie było mocnych. Zaczęły z bardzo dużą przewagą, potem spadły na trzecie miejsce, następnie znów wyszły na prowadzenie i mimo, że ostatnia z zawodniczek musiała odpierać ataki koleżanek z innych dzielnic – udało się! Gimnazjum nr 92 zajęło pierwsze miejsce!

Niewiele brakowało a sukces koleżanek powtórzyliby i chłopcy z tej placówki. Długo prowadzili w wyścigu, lecz ostatnie zmiany należały do uczniów Gimnazjum z Woli.

Tym samym szkoła z Północnego Ursynowa sięgnęła po dwa medale WOM – złoty i srebrny. To najlepszy wynik w historii szkoły i naszej dzielnicy. Kłaniamy się nisko przed uczniami, trenerami i dyrekacją Gimnazjum im. Jana Ursyna Niemcewicza.

Nagrody najlepszym wręczali Wiceburmistrz Ursynowa Rafał Miastowski, Przewodniczący Szkolnego Związku Sportowego Warszawy i Mazowsza Jan Dorosiewicz oraz Jan Krypa z Fundacji LOTTO Milion Marzeń.

Te podmioty: Dzielnica, SZS WWM i Fundacja LOTTO oraz Tor Wyścigów Konnych "Służewiec" zapewniły dzieciom wszystko czego potrzebowały: porządne szatnie, ciekawą trasę, zabezpieczenie medyczne, wodę oraz ciepły posiłek, specjalne koszulki dla biegaczy i nagrody dla najlepszych z nich.

Wszystkim im dziękujemy!  

Wyniki (96.5KB)
Archiwum aktualności

Kalendarz

Styczeń 2021

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu