Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Garść rowerowych wieści

31.07.2017
Pozostałe

Warszawa ma najwięcej dróg rowerowych w kraju, 499 kilometrów. Tylko w ostatnich czterech latach powstało 200 km, a w tym roku ma ich przybyć kolejnych 50. Za stolicą na podium tej klasyfikacji znajdują się Wrocław i Kraków.

Nie czarujemy się jednak, że Warszawa jako największe miasto w Polsce, powinna mieć też najbardziej rozbudowaną infrastrukturę rowerową. Inny stan rzeczy byłby alarmujący dla włodarzy miasta.

Mikołaj Pieńkos ze stołecznego ratusza zwraca uwagę, że stolica nie konkuruje z innymi miastami w liczbie ścieżek rowerowych.

- Dla nas najbardziej liczy się jakość i spójność tras. Zależy nam na tym, aby ścieżki były budowane w długich ciągach i nie były przerywane.

Słuszne założenie i jego realizację chyba najlepiej w całej Warszawie widać u nas na Ursynowie.

Choć oczywiście są braki w drogach i zawsze mogłoby być ich więcej, to już istniejące trasy wzdłuż głównych arterii naszej dzielnicy – al. KEN, ul. Pileckiego oraz ul. Rosoła i ul. Rodowicza – dają nam komfort jakiego próżno szukać w innych częściach miasta.

A będzie lepiej!

Rozpoczęła się rozbudowa ul. I. Gandhi. Wraz z nową jezdnią na odcinku od ul. Pileckiego do ul. Alternatywy powstaną również drogi dla rowerów. Trawają też intensywne prace nad przebudową trasy wzdłuż ul. Roentgena.

Nie tylko pojawi się nowa asfaltowa nawierzchnia, ale również zostanie załatana "wyrwa" na wysokości ul. Makolągwy. Do tej pory droga miała tam przerwę a to rodziło różnego rodzaju problemy – choćby na linii cykliści piesi.

Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej ogłosił również na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych, że wzdłuż budowanego na Ursynowie odcinka odwodnicy, powstania droga rowerowa.

To oznacza, że wraz z zapowiedzianą budową trasy wzdłuż ulicy Puławskiej, nowe iwestycje zmienią jazdę rowerem po Ursynowie nie do poznania.

Wychodzi to naprzeciw wrastającemu ruchowi jednośladów, który, jak ocenia ratusz, z każdym rokiem powiększa się aż o jedną piątą!

Źródła: portalsamorzadowy.pl, Facebook

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu