Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Górale niskopienni

24.07.2017
Pozostałe

Warszawski Klub Kolarski osiągnął niebywały sukces podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – złoto Matyldy Szczecińskiej, brąz Miłosza Ośko i nagroda dla najlepszego klubu w klasyfikacji ogólnej.

- Lata treningów przyniosły efekty. Wielu z tych zawodników jest z nami od kategorii Żaka. - z zadowoleniem stwierdził Błażej Maresz Prezes WKK.

Choć wszystko zaczęło się od świetnego startu Matyldy, która dopiero rok temu dołączyła do klubu.

Dwanaście miesięcy temu zawodniczka z Wrocławia pojechała razem ze stołecznymi kolarzami na Mistrzostwa Europy. W kadrze brakowało mocnej dziewczyny z jej kategorii wiekowej, więc została zaproszona do składu. Tak jej się spodobało, że została w WKK.

Od tamtego czasu Matylda bardzo się rozwinęła i stała się niekwestionowanym numerem jeden w Polsce. Już tydzień temu szef wyszkolenia w Polskim Związku Kolarskim był pod wrażeniem techniki jazdy Matyldy. Wczoraj nasza zawodniczka potwierdziła, że przerasta o klasę swoje rówieśniczki z Polski.

- To wynika z tego, że Matylda robi bardzo dużo treningów technicznych i w ogóle jako jedna z niewielu startujących koncentruje się na kolrstwie górskim. - tłumaczył nam Maresz. - Reszta dziewczyn jeździ sporo po szosach. Robi siłę, wytrzymałość, a technika jest na drugim miejscu.

Złoto dla Matyldy, to powtórzenie sukcesu klubu sprzed roku kiedy OOM zwyciężyła Anna Gdańska.

Wyścig mężczyzn również mógł przynieść medale dla WKK. Dominik Górak i Miłosz Ośko, to kolarze, którzy doskonale znają Kazurówkę i mają umiejętności na podium Mistrzostw Polski.

I rzeczywiście to ta dwójka, spośród licznej grupy naszych zawodników, trzymała się w czubie stawki od samego początku.

Trzeba jednak przyznać, że szans na złoto nie było. Łukasz Helizanowicz był absolutnie poza zasięgiem swoich kolegów. Wyścig wyglądał trochę tak, jakby na jego czele był zawodnik o kilka lat starszy od całej reszty. Już na drugim okrążeniu przewaga Helizanowicza nad drugim w stawce wynosiła blisko minutę!

Dominik i Miłosz stoczyli fantastyczny bój o medale. Lepszym okazał się ten drugi. Wyszło fenomenalne przygotowanie wydolnościowe Ośki, który nie tylko jest czołowym kolarzem górskim w Polsce, ale i bardzo dobrym biegaczem.

Wydolność była wczoraj istotna. Krótkie, ale mocne podjazdy dawały się wyjątkowo we znaki. Pogoda była koszmarna. Duchota przeszkadzała nie tylko startującym.

- Było ciężej niż tydzień temu, mimo że wtedy mocno świeciło słońce. - powiedziała nam Matylda Szczecińska.

Jeden z zawodników zasłabł ze zmęczenia. Inny, który był drugi po pierwszym okrążeniu, skończył wyścig na... dwudziestej trzeciej pozycji. Dominik Górak również przyznał po wyścigu, że ciężkie powietrze bardzo wypłynęło i na jego wynik.

Po wyrównaniu oddechów i ochłonięciu po zmierzeniu się z "ursynowską rzeźnią", jak ochrzczono nową trasę na Kazurówce, przyszedł czas na dekoracje.

Dokonali jej Prezes Unii Związków Warszawy i Mazowsza Zbigniew Pecelt, Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Dariusz Banaszek wraz z Wiceprezesem Mazowiecko-Warszawskiego Związku Kolarskiego (a jednocześnie Burmistrzem Nowego Dworu Maz.) Jackiem Kowalskim oraz pełniącym rolę gospodarza Wicebumristrzem Ursynowa Rafałem Miastowskim.

Gdy wyczytywano nagrodzonych co i rusz rozbrzmiewała nazwa "Warszawski Klub Kolarski". Klub wzbogacił się o złoto Matyldy Szczecińskiej i brąz Miłosza Ośko. Świetne wyniki osiągnęli też Michał Lachowicz (czwarty) Dominik Górak (szósty) Konrad Czbok (siódmy).

Warszawski Klub Kolarski okazał się też najlepszym klubem zawodów. Mimo braku gór na Mazowszu, WKK był w stanie wyszkolić liczną grupę zawodników, którzy prezentują bardzo wysoki poziom w kolarstwie górskim. Wielkie brawa dla całej ekipy WKK odpowiedzialnej za taki stan rzeczy!

Archiwum aktualności

Kalendarz

Sierpień 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu