Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Finał WOM za nami

04.10.2016
Sport szkolny

Dzisiaj Tor Wyścigów Konnych „Służewiec” był miejscem niecodziennych dla tego obiektu gonitw. Zamiast koni po terenie zielonym wyścigów biegali uczestnicy 50. finałów Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych. 1804 uczniów z osiemnastu dzielnic stolicy rywalizowało o medale Szkolnych Mistrzostw Warszawy. 

Wszystko rozpoczęło się przed godziną dziesiątą. Oficjalnie zawody otworzył Burmistrz Ursynowa Robert Kempa. Towarzyszyli mu jego zastępcy: Wojciech Matyjasiak oraz Rafał Miastowski, Przewodniczący Szkolnego Związku Sportu Warszawy i Województwa Mazowieckiego Jan Dorosiewicz oraz Rektor warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego Janusz Mastalerz. 

Pierwsze na trasę ruszyły dziewczęta z klas piątych. Wystrzał dający sygnał startu oddał Burmistrz Kempa. Potem wszystko toczyło się wedle rytmu biegi podstawówek/gimnazjów/liceów i po każdej z kategorii dekoracja. 

Dokonywali jej Jan Krypa z Fundacji LOTTO Milion Marzeń, Wiceburmistrz Miastowski, Przewodniczący Dorosiewicz, Naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ursynów Zenon Dagiel oraz… Tomasz Majewski! Tak, tak – ten Tomasz Majewski. 

Widać było, że spotkanie na żywo dwukrotnego mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą było dla uczniów nie lada przeżyciem. Mistrz nie tylko wręczał nagrody, ale i chętnie rozdawał autografy i pozował do pamiątkowych zdjęć. 

Ursynów jak zwykle podczas szkolnych biegów przełajowych był jedną z wyróżniających się dzielnic. Nasi reprezentanci zdobyli: jedno pierwsze miejsce (LO LXX), jedno drugie (LO LXX), cztery trzecie lokaty (LO LXIII, Gim 92 dwukrotnie, Gim 95) trzy czwarte (Podstawowa Szkoła Międzynarodowa, Gim 92 dwukrotnie), jedną piątą (SP 330) i trzy szóste (LO LXIII, SP 319, Gim Przymierza Rodzin). 

Wymieniamy do szóstego miejsca włącznie, gdyż tak właśnie wyróżniani było zawodnicy podczas dekoracji. 

Trasa biegów była ciekawa. Nie brakowało na niej dołków, ostrych choć krótkich podbiegów czy zmiany podłoża na znacznie bardziej miękkie – było trudno, bo tak właśnie miało być. 

Zmierzyło się z nią także dwudziestu dorosłych śmiałków, którzy wzięli udział w Biegu Niedźwiedzia. Wśród znalazł się Wiceburmistrz Ursynowa Rafał Miastowski. 

W zmaganiach przeszkadzał bardzo silny wiatr, który dął dzisiaj jak wściekły. Na szczęście mocno świecące słońce jakoś rekompensowało tę niedogodność. Dla wszystkich najważniejsze było, że nie padało. Po wczorajszej całodniowej słocie wszyscy bali się właśnie wody z nieba, która jak nic innego daje w skórę biegaczom. 

Oby i w czwartek, podczas biegów sztafetowych pogoda była dla nas łaskawa. 

Wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza tym wyróżnionym, serdecznie gratulujemy. 
Z większością z Was widzimy się już za dwa dni!

Pełne wyniki zawodów.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Styczeń 2021

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu