Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Finał WOM w tenisie stołowym dziewcząt

05.12.2017
Sport szkolny

Dzisiaj w hali Szkół Fundacji "Primus" odbyły się finały Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie stołowym dziewcząt z kat. dzieci czyli uczennic maksymalnie VI klas. Niestety, w walce o medale zabrakło naszych reprezentantek.

- Ursynów ma warunki do organizowania jeszcze większej ilości finałów. - stwierdził dziś Prezes Szkolnego Zawiązku Sportowego Warszawy i Mazowsza Jan Dorosiewicz. - Macie dużo hal, choćby ta. Niby szkolna, a warunki do przeprowadzenia finałów są znakomite.

Rzeczywiście. Finały odbywały się tylko na jednym sektorze przestronnej hali przy Zoltana Balo. Na reszcie obiektu trwały normalnie lekcje wychowania fizycznego. To niecodzienna sytuacja.

- Pamiętam finały sprzed kilku lat, to graliśmy w ciasnej klitce na kilku stołach. Żeby wszystkie dzielnice mogły rozegrać potrzeba było kilku dni nie mówiąc o fazie pucharowej, a tutaj wszystko bez ścisku w dwa dni. - chwaliła jedna z trenerek.

Pierwszego dnia na Kabaty zjechały najlepsze szkolne zespoły z całej stolicy. Na nieszczęście dla nas, reprezentacja SP 303 trafiła do silnej grupy. Za silnej jak się okazało. 

Drugiego dnia, gdy rozstrzygało się kto sięgnie po medale, naszych tenisistek nie było już w grze.

Poziom finałowych gier był różny. Na najlepsze zespoły patrzyło się z przyjemnością, ale już mecze o dalsze miejsca rozgrywały ekipy w których skład wchodziły dziewczyny lubiące tenis stołowy, ale jeszcze ze sporymi brakami w umiejętnościach.

Najważniejsze jednak, że wszystko odbywało się w atmosferze fair play i wzajemnej życzliwości. A to jest w sporcie szkolnym najważniejsze.

Na zawodach pojawił się wiceburmistrz Ursynowa Antoni Pomianowski. Od wejścia pytał o wynik naszych reprezentantek. Na wieść, że uczennice z Koncertowej już odpadły, odparł.

- No szkoda, bywa. Może chłopcom pójdzie lepiej.

Też na to liczymy.

Najlepsze w turnieju okazały się uczennice SP 75 ze Śródmieścia. Za nimi uplasowały się nasze sąsiadki z Wilanowa z SP 261. Na najniższym miejscu podium stanęły mokotowianki z SP 119. Poza podium znalazły się tenisistki z SP 53 z Bielan.

Dziewczętom i ich trenerom nagrody wręczyli wspomniani Jan Dorosiewicz i Antoni Pomianowski.

Od jutra swoje rozgrywki toczyć będą chłopcy. Ursynów reprezentują uczniowie szkoły Primusa, czyli nasi zagrają u siebie w szkole. Liczymy, że uda im się zajść jak najwyżej i wzbogacimy się o kolejny krążek Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Trzymamy za to kciuki!

Archiwum aktualności

Kalendarz

Wrzesień 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu