Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Finał kolarskich czwartków na Służewcu

23.08.2019
Pozostałe

Była to szósta, a zarazem ostatnia edycja tegorocznych Kolarskich Czwartków – wyścigu z ponad siedemdziesięcioletnią tradycją, odbywającego się cyklicznie przy Torze Służewiec.
Na ten dzień czekało blisko stu śmiałków, którzy podjęli wyzwanie ukończenia, składającej się z sześciu wyścigów, imprezy kolarskiej. Finał rozegrany został 22 sierpnia, tradycyjnie przy Torze Wyścigów Konnych Służewiec.

W ramach ostatniej edycji wyłonieni zostali zwycięzcy całego cyklu – decydowała suma zgromadzonych punktów z prowadzonej od kwietnia klasyfikacji generalnej.
Każda z edycji składała się czterech odrębnych wyścigów rozgrywanych na różnych dystansach. Najmłodsi kolarze ścigali się na trasach oznaczonych literami „D" (dystans 9,4 km) i „C" (18,8 km), zaś pozostałym kategoriom OPEN dedykowane zostały trasy „B" (28,2 km) i „A" (37,5 km). Zawodnicy pokonywali dystans po wyznaczonych przez organizatora rundach.

Wartym podkreślenia jest fakt, że w zawodach wzięło udział wielu amatorów i młodych adeptów tej dyscypliny sportu. Członkowie szkółek i klubów kolarskich przyjechali na Służewiec z różnych części Mazowsza, chociażby z Ciechanowa, Nadarzyna i Sokołowa Podlaskiego.

- Bardzo lubimy tu przyjeżdżać ze względu na świetną atmosferę do ścigania – chwali Czesław Ambroziak, trener klubu OSiR Sokołów Podlaski, którego barwy reprezentuje Eliza Steć – triumfatorka klasyfikacji generalnej wśród kobiet.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej zajął Warszawski Klub Kolarski, a na przestrzeni całego wyścigu najlepszym kolarzem okazał się Dariusz Kołakowski, także zawodnik WKK.

- Zaletą tego wyścigu jest to, że odbywa się właśnie w czwartkowe popołudnia. Dzięki temu każdy może w nim wystartować – przyznaje Dariusz Kołakowski, dodając, że o atrakcyjności imprezy decyduje także forma jej rozgrywania.

Organizatorem wyścigu jest Klub Kolarski „Legia 1928". Jego przedstawiciele nie kryli zadowolenia z frekwencji i zainteresowania medialnego imprezą, uważając, że stanowi to dobrą prognozę na przyszłe lata.

- Cieszymy się przede wszystkim z obecności młodzieży i amatorów. W promieniu 100 kilometrów nie znajdziemy tak bezpiecznego miejsca do rozegrania wyścigu kolarskiego, stąd szczególne podziękowania należą się Urzędowi Dzielnicy Ursynów, a także dyrekcji Toru Służewiec – podkreśla dyrektor wyścigu, Prezes Klubu Kolarskiego „Legia 1928", Marcin Wasiołek.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu