Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa

Energa Basket Liga w Arenie Ursynów: Legia uległa Stelmetowi

03.01.2019
Gry zespołowe

W środowym spotkaniu w Arenie Ursynów Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał Legię Warszawa 76:59.

Stołeczni po raz drugi w tym sezonie ligowym zagrali w ursynowskiej hali. I po raz drugi nie była to łatwa przeprawa, w listopadzie podejmowali drużynę mistrza Polski Anwil Włocławek i przegrali 72:103. Wczoraj Legia gościła pretendenta do mistrzowskiego tytułu - drużynę z Zielonej Góry i to spotkanie również zakończyło się porażką.

Zielonogórzanie od samego początku starał się budować przewagę - po trójce Gabe'a DeVoe było już 9:4. Po późniejszych rzutach wolnych Michała Sokołowskiego prowadzenie wzrosło już do dziewięciu punktów. Straty starał się zmniejszać Mo Soluade, ale po 10 minutach rywalizacji było 26:17. Już w drugiej kwarcie szansę na debiut otrzymał nowy gracz Stelmetu Enei - Eric Griffin. Szybko mógł zdobyć swoje pierwsze punkty, a jego ekipa kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Mariusz Konopatzki i Omar Prewitt lekko zbliżyli gospodarzy, ale po pierwszej połowie to goście wygrywali 39:31.

W trzecią kwartę drużyna trenera Igora Jovovicia weszła z nową koncentracją i szybko uciekła na 14 punktów przewagi po trafieniu Adama Hrycaniuka. Legia ponownie była jednak w stanie odrobić część strat - nawet do stanu 44:50 po akcjach Omara Prewitta. Kolejne akcje Amerykanina sprawiły, że zespół z Warszawy po 30 minutach przegrywał zaledwie trzema punktami. Czwartą część meczu Stelmet Enea rozpoczął od niesamowitej serii 13:0 i tym samym właściwie zamknął temat zwycięstwa. Zielonogórzanie znowu byli stroną przeważającą, a ekipa trenera Tane Spaseva nie była w stanie już zareagować. Ostatecznie goście wygrali 76:59.

Najlepszym graczem Stelmetu Enei był Michał Sokołowski z 17 punktami, 6 zbiórkami i 2 asystami. Omar Prewitt zanotował 15 punktów i 3 zbiórki dla Legii.

W tym sezonie ligowym koszykarze Legii Warszawa zagrają na Ursynowie jeszcze jeden raz. 19 stycznia również w hali przy Pileckiego podejmą drużynę TBV Start Lublin. Pozostałe spotkania legioniści rozgrywać będą w hali OSiR Bemowo, przy ulicy Obrońców Tobruku 40.

(na podst. legiakosz.com) - zdjęcia: Piotr Koperski, Legiakosz.com