Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Ekstraliga futsalu kobiet: drużyna AZS SGGW najlepsza w stolicy!

06.02.2019
Gry zespołowe

W ubiegłym tygodniu zakończyły się – będące częścią rozgrywek Ekstraligi – Derby Warszawy. Skład Roberta Kraski potwierdził podczas zawodów swoją dobrą formę, co wróży udany występ podczas zbliżających się Akademickich Mistrzostw Polski.

Tylko trzy zespoły grają w Warszawie na najwyższym, ligowym poziomie futsalu. Lokalnym przeciwnikiem AZS SGGW są studenckie drużyny AWF oraz UW. Ta pierwsza, trenowana przez Zbigniewa Tyca, to największy stołeczny rywal zawodniczek z Ursynowa. Po bardzo emocjonujących i wyrównanych meczach kończącego się sezonu, SGGW i AWF mają na koncie taką samą ilość punktów w tabeli. Wyższa lokata Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego wynika z ilości bramek strzelonych swoim przeciwnikom podczas spotkań wyjazdowych. Chociaż dziewczyny z Marymontu wygrały mecz rewanżowy z niebieskimi koszulkami SGGW, ursynowianki zdobyły więcej bramek podczas pierwszego spotkania.

Dla drużyny Roberta Kraski dwa ostatnie mecze tego sezonu z pewnością należały do jednych z najtrudniejszych. Pierwsze spotkanie z AWF-em miało miejsce tuż po zakończeniu rozgrywek eliminacyjnych mistrzostw Polski, toteż zmęczenie na boisku dawało się we znaki obu zespołom. Chociaż żaden ze składów nie potrafił wtedy wskoczyć na odpowiednio wysoki poziom intensywności, dziewczyny z SGGW popełniły więcej błędów, co z wymagającym AWF-em zakończyło się porażką 3:4.

- Faktycznie zmęczenie związane z udziałem w Akademickich Mistrzostwach Polski było widoczne, przez co nasza gra nie była na takim poziomie, na jakim byśmy chcieli. Szczególnie w końcowej fazie meczu dało o sobie znać osłabienie, czego skutkiem były stracone bramki. Wyciągnęliśmy jednak wnioski z tej porażki. Drużyna przećwiczyła nowe rozwiązania taktyczne, z których część się sprawdziła, część nie. Dzisiaj jesteśmy mądrzejsi, poprawiliśmy błędy i jeszcze ciężej pracujemy przygotowując się do kolejnego meczu – tak rewanż z AWF podsumował Robert Kraska, trener AZS SGGW.

Jego słowa miały okazję sprawdzić się już dwa dni później podczas kolejnego meczu, tym razem z UW. Studentki z Ursynowa chciały wykorzystać tę okazję, by potwierdzić swoją silną pozycję na stołecznej arenie i odbudować morale zespołu nadwyrężone ostatnią porażką. Pierwsza połowa spotkania nie zapowiadała większych emocji, jednak w pewnym momencie dziewczyny z UW zaczęły walczyć o każdy punkt. W ich grze widać było zachowawczość i niechęć do narażenia się na kontrę przeciwnika. Skład SGGW roztropnie wykazał się tutaj cierpliwością, nie pozwalając odebrać sobie wypracowanej już inicjatywy. Ostrożna taktyka przyniosła oczekiwany skutetk dopiero pod koniec meczu.

- Zaczełyśmy grać „wyżej", co spowodowało błędy w obronie gości i skutek w postaci groźnych akcji naszej drużyny. Ostatecznie osiągnęłyśmy cel, jakim było zwycięstwo i przypieczętowanie awansu do fazy play-off – powiedziała po meczu Emilia Wiaderny, kapitan zespołu.

Ostatnia kolejka Ekstraligi przyniosła urysnowiankom jeszcze jedną porażkę - zakończony wynikiem 4:3 mecz z UAM w Poznaniu – jednak na tym etapie rozgrywek niczego to nie zmieniło. AZS SGGW kończy rundę zasadniczą na III pozycji w tabeli, wyprzedzając w grupie północnej zespoły Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Gwiazdę Toruń. W najbliższy weekend drużyna Roberta Kraski w pierwszym meczu fazy play-off stawi czoło Rolnikowi Głogówek. Udany występ w trakcie tegorocznych AMP-ów, gwarantuje SGGW miejsce w finale, który odbędzie się 21-24 lutego w Opolu.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
Events of the day 1 Maj 2019 (środa)
2
3
Events of the day 4 Maj 2019 (sobota)
Events of the day 5 Maj 2019 (niedziela)
6
7
Events of the day 8 Maj 2019 (środa)
9
10
Events of the day 11 Maj 2019 (sobota)
Events of the day 12 Maj 2019 (niedziela)
13
Events of the day 14 Maj 2019 (wtorek)
Events of the day 15 Maj 2019 (środa)
Events of the day 16 Maj 2019 (czwartek)
Events of the day 17 Maj 2019 (piątek)
Events of the day 18 Maj 2019 (sobota)
Events of the day 19 Maj 2019 (niedziela)
20
21
Events of the day 22 Maj 2019 (środa)
23
24
Events of the day 25 Maj 2019 (sobota)
Events of the day 26 Maj 2019 (niedziela)
27
Events of the day 28 Maj 2019 (wtorek)
Events of the day 29 Maj 2019 (środa)
30
31

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu