Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Ekipy z całego świata w Arenie Ursynów. Rusza Metro Cup!

03.07.2019
Gry zespołowe
Sporty walki

Przed nami największy w Polsce międzynarodowy turniej rugby na wózkach. Podczas Wheelchair Rugby Metro Cup 2019 zobaczymy 8 ekip z całego świata. To prawdziwi twardziele, więc walka o złoto będzie wyjątkowo zacięta. Zawody organizowane przez Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych odbędą się w Arenie Ursynów - start już w czwartek.

Drużyny z całego świata spotkają się w ramach Wheelchair Rugby Metro Cup już siódmy raz. Ekipy podzielono na dwie grupy. W grupie A rywalizować będą Szwedzi, Brazylijczycy, Niemcy oraz Rosjanie. W grupie B zmierzą się Francuzi, Duńczycy, Polacy i Holendrzy.

- Wydarzenie to będzie ostatnim sprawdzianem dla polskiej reprezentacji przed sierpniowymi Mistrzostwami Europy w Danii. Tam będziemy walczyć nie tylko o medale, ale też o awans na paraolimpiadę w Tokio w 2020 roku - mówi Monika Rzepkowska, współorganizatorka turnieju.

fot. Reprezentacja Polski (Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych)

fot. Reprezentacja Szwecji (Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych)

Rugby na wózkach to dyscyplina, którą uprawiają sportowcy po urazach rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym oraz ze schorzeniami kończyn. Ograniczenia fizyczne nie uniemożliwiają pasjonującej walki. W trakcie spotkań zawodnicy dają z siebie wszystko, wyciskając siódme poty i walcząc o każdy punkt.

- W rugby mogą grać również osoby z dystrofią mięśniową, mózgowym porażeniem dziecięcym, polio, czy też osoby po amputacjach. Zawodnicy swoją postawą i grą przełamują stereotypy - dodaje Monika Rzepkowska.

Wheelchair Rugby Metro Cup 2019 potrwa od czwartku 4 lipca do soboty 6 lipca. Pierwsze mecze rozpoczną się o godz. 10:00 w czwartek. Wszystkie spotkania zostaną rozegrane w Arenie Ursynów przy ul. Pileckiego 122. Kibice mogą wejść na trybuny bez opłat. Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych.

fot. Reprezentacja Rosji (Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych)

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu