Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Dopłynęli do mety! Finał Grand Prix Ursynowa w Pływaniu

09.06.2019
Pływanie

Za nami ostatni mityng i uroczysta gala XXIII edycji Grand Prix Ursynowa. Przez sześć miesięcy przy Hirszfelda sprawdziło się ponad 300 pływaków - od najmłodszych do najstarszych. W sobotę nagrodzono najszybszych i najwytrwalszych. Były dyplomy, nagrody oraz podsumowanie intensywnego sezonu.

Już podczas ostatniego mityngu czuć było atmosferę wielkiego finału i gali, która miała zwieńczyć starania dziesiątek dzielnicowych pływaków. Najmłodsi szeptali między sobą i w pamięci zliczali punktowe zdobycze. Oczywiście śrubowanie wyników nadal było najważniejsze, bo choć finisz zmagań, to wciąż dało się poprawić pozycję w klasyfikacji generalnej. Rywalizacja toczyła się o każdy centymetr długości basenu.

- Ja i dwie inne dziewczyny miałyśmy dokładnie taki sam czas. Startowałyśmy wspólnie i dopłynęłyśmy identycznie. Jeszcze nigdy tak nie miałam - mówi Weronika. 

Podczas ostatniego mityngu na pływalni przy Hirszfelda pojawiło się blisko 140 osób. To mniej niż w poprzednich startach, ale organizatorzy nie byli zaskoczeni - znają powód niższej frekwencji. - W kontekście całego sezonu dziś było najmniej osób. Najprawdopodobniej przyszli przede wszystkim finaliści, żeby jeszcze poprawić wynik - komentuje Karolina Bigos z Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Ostatni mityng i ostatnie dyplomy - po zawodach pływacy wraz z rodzinami przenieśli się do Areny Ursynów, gdzie odbyło się podsumowanie XXIII edycji Grand Prix. Pod względem uczestników był to sezon rekordowy. Na przestrzeni wszystkich mitingów o najwyższe laury konurowało 316 osób - w zeszłym roku było ich o 40 mniej. Najstarsza zawodniczka miała 77 lat, najstarszy pływak był o 12 lat starszy. Najmłodsza miłośniczka basenu urodziła się w 2004 roku, wśród chłopców zaś znalazło się dwóch sześciolatków.

Tegoroczna edycja miała również akcent charytatywny. Część mitingów poświęcona była pomocy pięcioletniemu Frankowi, u którego wykryto guza mózgu. Chłopiec potrzebuje kosztownego leczenia w Stanach Zjednoczonych, więc ursynowscy pływacy jednoczyli się, by wspólnymi siłami wspierać młodszego kolegę. Franek jest wnuczkiem Renaty Popek, byłej dyrektor UCSiR i pomysłodawczyni ursynowskiego Grand Prix. Zbiórka na leczenie chłopca nadal trwa, pomóc można za pośrednictwem strony: pomagam.pl/franekpopek.

- Ta impreza jest bardzo ważna i nie chodzi mi tylko o ruch. Wydaje mi się, że dzieci mają tu prawdziwą szkołę rywalizacji fair play, uczą się empatii i proponowania pomocy, kiedy komuś coś nie wychodzi. Widzę to po moich dzieciach. Bierzemy udział w kolejnych odsłonach - z uśmiechem mówi Wiktor, który regularnie przychodził z dziećmi na mitingi przy Hirszfelda.

Głównym punktem sobotniego programu była jednak ceremonia i wręczenie pucharów oraz nagród. Pływacy zostali docenieni za konsekwencję i żelazną dyscyplinę, którymi wykazali się na przestrzeni całego sezonu. Na podium najpierw stanęli najstarsi, później gratulacje i salwy oklasków usłyszeli młodsi - ceremonia zakończyła kolejną edycję jednej z największych w Warszawie amatorskich imprez pływackich.

Organizatorem dzielnicowego Grand Prix w Pływaniu jest Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Wrzesień 2019

po wt śr cz pt so nd
Events of the day 1 Wrzesień 2019 (niedziela)
2
3
Events of the day 4 Wrzesień 2019 (środa)
5
6
Events of the day 7 Wrzesień 2019 (sobota)
Events of the day 8 Wrzesień 2019 (niedziela)
9
Events of the day 10 Wrzesień 2019 (wtorek)
Events of the day 11 Wrzesień 2019 (środa)
12
13
Events of the day 14 Wrzesień 2019 (sobota)
Events of the day 15 Wrzesień 2019 (niedziela)
16
17
Events of the day 18 Wrzesień 2019 (środa)
19
Events of the day 20 Wrzesień 2019 (piątek)
Events of the day 21 Wrzesień 2019 (sobota)
Events of the day 22 Wrzesień 2019 (niedziela)
23
Events of the day 24 Wrzesień 2019 (wtorek)
Events of the day 25 Wrzesień 2019 (środa)
26
27
Events of the day 28 Wrzesień 2019 (sobota)
Events of the day 29 Wrzesień 2019 (niedziela)
30

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu